Michał02.12.2014
Bank Pekao jako pierwszy w Polsce uruchomił mobilne płatności zbliżeniowe telefonem

Bank Pekao, jako pierwszy w Polsce uruchomił mobilne płatności zbliżeniowe telefonem w technologii HCE. Nowa funkcjonalność została uruchomiona we współpracy z MasterCard.

Grzegorz Piwowar, wiceprezes zarządu Banku Pekao mówi:

Rozszerzenie systemu PeoPay o możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych w terminalach płatniczych z funkcją PayPass. Pekao dąży do tego, aby klienci mieli możliwość płatności przy pomocy PeoPay w większości punktów handlowo – usługowych w Polsce, a w przyszłości również i za granicą. Wdrażanie i rozwój nowoczesnych oraz wygodnych rozwiązań płatniczych dla klientów jest elementem działań Banku Pekao na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce.

Jak to działa? Wszystko co trzeba zrobić to odblokować telefon i zbliżyć go do terminala, tak jak kartę zbliżeniową, a następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN.

Rozwiązanie skierowane jest do użytkowników aplikacji płatności mobilnych PeoPay, którzy posiadają smartfony z systemem operacyjnym Android (wersja 4.4 KitKat), wyposażone w NFC.

Źródło: telepolis.pl
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • 2112

  Na iPhone nie działa?

  • iOS

   Możliwość techniczna dostępna jest jedynie w iPhonie 6 i 6 Plus, ale sam czytnik NFC jest ograniczony na razie do ApplePay w USA, ale spokojnie. Myślę, że za rok go odblokują i będzie tak jak z Touch ID, który początkowo miał nie być dostępny dla aplikacji firm trzecich.

   • jeśli odblokują (czytaj: odpowiednio wycenią za usługe ;-)

   • sq2frd

    Jak masz amerykańską kartę, to ApplePay zapłacisz w Polsce ;)

 • Digipad

  Jak to? A ING Bank? Też ma taką płatność!