Michał16.07.2014
Bateria iPhone 6 będzie o 30% cieńsza od baterii iPhone 5s

Kolejne plotki i kolejne doniesienia na temat iPhone 6. Tym razem dotyczą one baterii, która znajdzie się w nowym iPhone 6.

Dziś w sieci pojawiła się informacja, że bateria, która znajdzie się w iPhone 6 będzie o 30% cieńsza od obecnej baterii, która znajduje się w iPhone 5s. Grubość baterii iPhone’a 6 ma wynosić zaledwie 2mm.

Taiwan-based component makers are reducing the thickness of components including panels, chassis and battery packs for upcoming iPhones, and are facing technological difficulties maintaining or hiking yield rates. The new iPhones’ battery only has a thickness of 2mm, thinner than the 3mm of the iPhone 5-series, but both feature a similar capacity. Samsung reportedly has also developed a 1.65mm battery cell, but has not yet adopted it in smartphone products, the sources noted.

Nie jest to dla mnie jakieś wielkie zaskoczenie, bowiem z roku na rok, Apple stara się, aby kolejna generacja iPhone była cieńsza od swojego poprzednika. Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to na czasie pracy urządzenia.

Źródło: digitimes.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz