Krzysiek Borek31.03.2016
Bateria nowego iPhone`a SE pojemniejsza od 5S

Żywotność baterii to obecnie najważniejsza dla mnie kwestia biorąc pod uwagę zakup nowego urządzenia lub używania obecnego.

Zdążyłem się przyzwyczaić do ładowania baterii na drugi dzień lub tego samego dnia wieczorem, ale należy to zmienić.

Warto nadmienić, że pojemność baterii iPhone’a 6s w porównaniu do Galaxy S7 to jedynie ponad połowa. Zdaje sobie sprawę, że specyfikacja techniczna to nie wszystko, ponieważ nie biorę na poważnie cyferek, nie wspominając o testach wydajności. Pojemność baterii iPhone’a SE nie jest nam znana, aż do dzisiaj.

Od razu można zauważyć, że SE to 6s zamknięty w obudowie 5S, ale baterii nie uzyskał od jednego lub drugiego. ETSupply dzięki rozłożeniu go na części dotarło do tej tajemniczej informacji.

bateria

Wygląda na to, że bateria ma pojemności 1624mAh, więc plasuje się między 1560mAh z 5S i 1715mAh z 6s.

Zrzut ekranu 2016-03-31 o 21.17.32

iPhone SE działa dłużej nawet od obecnie sprzedawanego flagowca Apple. Wszystko dzięki kompaktowemu rozmiarowi i wydajniejszym podzespołom w porównaniu do 5S.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Anonim

  Przyjdzie co do czego to i tak będzie trzymał krócej nawet od 5s :P
  Przyznam się, że jako informatyk z 10-letnim doświadczeniem nie spotkałem się z sytuacją, gdzie wydajniejszy podzespół = mniejszy pobór mocy. A bateria nie jest dużo większa od tej w 5s, więc suma sumarum, według mnie będzie dużo gorzej niż w niedawno wycofanym modelu.

  • Informatykod30lat

   10 lat pracy w plecy … Weź się zastanów co piszesz.
   Twierdzisz ze procesor wykonany w technologii 15 nm jest mniej wydajny od tego wykonanego w technologii 30 nm pobierając przy tym więcej mocy ? Mi tu coś nie gra.

   • Anonim

    Twój nick wskazuje już na to, że jesteś przedstawicielem szkoły gimnazjalnej. Gdzie napisałem, że coś jest mniej wydajne? Odnosiłem się do baterii i „prądożerności” podzespołów. Niestety, ale jaka to by „technologia” nie była, to ZAWSZE wydajniejsze (iPhone SE) = zużywające więcej baterii. Nie powiedziałem przecież że SE nie jest wydajniejszy od 5s, a jedynie to, że przy stosunkowo niewielkiej zmianie baterii będziemy mieć podzespoły z większym apetytem na energię co zaowocuje tym, że bateria nie będzie trzymała wcale dłużej, a może i nawet krócej, Panie „Informatyku od 30 lat”. 30 lat pracy w plecy, co? ;)