Krzysiek Borek27.07.2017
Baterie do Apple iPhone 9 dostarczy LG

Podobno bateria iPhone’a 9 ma mieć kształt litery L, co przełoży się na wyposażenie go w pojemniejszą baterię bez powiększania jego rozmiarów.

Zdaje sobie sprawę, że kolejna generacja to daleka droga, ale podobno będzie taka sama bateria (L) i większość dostarczy LG.

Apple od dawna korzystało z usług wielu dostawców komponentów do swoich urządzeń mobilnych i tak samo będzie w przypadku baterii do kolejnej generacji smartfona Apple. Wszystko za sprawą wysokiej inwestycji LG w produkcję baterii, która wg CNBC oznacza wybranie |Koreańczyków na dostawcę baterii.

LG has invested hundred of billions of Korean won for related facilities and plans to start mass production from early next year,” the Korean-language report quoted a source in the chemical industry as saying.

Większa pojemność baterii bez potrzeby wprowadzania zmian w wyglądzie to nie wszystko, kolejną zaletą kształtu (L) jest szybsze ładowanie ogniwa. Inwestycja to nie wszystko, Apple zazwyczaj stosuje niecodzienne komponenty w swoich urządzeniach, dzięki czemu LG ze swoją nową baterią idealnie wpisuje się w oczekiwania Amerykanów. Chyba dlatego Samsung przestanie dostarczać baterie, wszystko z powodu tego samego kształtu od lat i prawdopodobnie problemów z Galaxy Note 7.

The battery that LG Chem will supply to the iPhone 9 is an “L-shape” battery, which is bent to the right at the bottom. Apple has customized it to take advantage of the space on the bottom right of the iPhone that has evolved from the development of electronic component integration technology.

Wprowadzenie iPhone’a 9 może wprowadzić nowe warianty smartfonów, jeden z nich będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5,2 – cala, a drugi 6,4 – cala. Weźcie pod uwagę, że obecnie nie powinniśmy brać plotek o dziewiątce na poważnie. Do jego premiery pozostało bardzo dużo czasu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek