Krzysiek Borek07.11.2015
BattSaver kompatybilny z iOS 9

Jednym z najważniejszych dla mnie aspektów podczas zakupu smartfona lub tabletu jest jego żywotność baterii. Nie zrozumcie mnie źle, zdaje sobie sprawę, że iOS odpowiednio zarządza zasilaniem, a kolejne aktualizacje teoretycznie poprawiają czas pracy. Jednakże na starszych urządzeniach mobilnych nie jest tak dobrze, w końcu używamy starszego sprzętu z nowszym oprogramowaniem.

Na łamach portalu niejednokrotnie pisaliśmy, jak można przedłużyć czas pracy na jednym ładowaniu, choć niektóre części w iGadżetach nie podlegają naszej kontroli. Są nimi anteny GSM, GPRS,LTE, a także WiFi. To one potrzebują najwięcej zasilania, ponieważ są włączone praktycznie cały czas.

IMG_0972

Podejrzewam, że już nie raz przez portal przewinął się dodatek BattSaver, który inteligentnie zarządza działaniem LTE,3G,GSM i wielu innych. Nie przedłużycie użytkowania iGadżetu w znane wam sposoby, ale dodatek odpowiada za:

  • zarządzanie GSM,LTE,3G,4G,GPRS, WiFi
  • automatycznie przełącza na wybraną przez użytkownika sieć, pod odpowiedniej konfiguracji.

Zasadniczo dodatek pozwala tylko na to, co wymieniłem powyżej, odpowiednio żongluje działaniem każdej anteny w zależności od preferencji i wybranej „strategii”. W tym przypadku bateria jest wykorzystywana optymalnie, co w teorii powinno przełożyć się na dłuższa żywotność baterii w waszym smartfonie, tablecie lub iPodzie.

IMG_0969

Za przykład może posłużyć prosty scenariusz, nie raz używacie WiFi i LTE naraz, choć korzystacie tylko z tej pierwszej metody łączności, to wtedy warto wyłączyć tę drugą. Zauważyłem, że wielu użytkowników korzysta z obydwu metod łączności, które sprawiają, że bateria jest bardziej podatna na rozładowanie.

IMG_0970To tylko wierzchołek góry lodowej, prawdziwy urok BattSaver to wybór odpowiedniej „strategii” w ustawieniach aplikacji, jest ich sześć:

  • brak
  • tylko iMessage (zostawia włączony EDGE i wyłącza resztę metod łączności bezprzewodowej)
  • normalny (wyłącza wszystko)
  • agresywny (wyłącza dane sieci komórkowej, podczas korzystania z WiFi)
  • ostateczny (ręcznie wł./wył. wszystkie metody łączności bezprzewodowej)
  • niestandardowy (ręczna konfiguracja)

BattSaver to bez wątpienia przydatny dodatek, choć jego cena nie należy do najniższych. Tak czy owak, postanowiłem wydać na niego 3,99$ i jak na razie jestem zachwycony z jego działania. BattSaver znajdziecie w domyślnym  źródle — Big Boss.

Źródło: Cydia
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek