A.02.04.2014
Biografia Jony’ego Ive’a od dziś w polskich księgarniach (fragmenty)

Jony Ive – jeden z najbliższych przyjaciół Steve’a Jobsa, jego „bratnia dusza w Apple”, genialny projektant, którego poczucie estetyki ukształtowało kultowe produkty, takie jak iPhone, iPad czy iPod i zdefiniowało sposób interakcji użytkownika z zaawansowanym technologicznie sprzętem, obecnie wiceprezes ds. wzornictwa w Apple Inc.; dziś na półki polskich księgarń trafia jego pierwsza szczegółowa biografia pióra Leandera Kahneya, przetłumaczona już na 19 języków.

Weź udział w naszym konkursie i zdobądź jedną z czterech biografii Jony’ego Ive’a!

Leander Kahney, dziennikarz od lat zajmujący się zawodowo tematyką Apple i – podobnie jak Ive – Anglik mieszkający w Stanach – kreśli w swoim dziele pasjonujący portret Jony’ego Ive’a. Losy jednego z najsłynniejszych projektantów w branży będziemy mogli prześledzić od jego najmłodszych lat, kiedy dojrzewała w nim zaszczepiona przez ojca fascynacja wzornictwem. Kahney przedstawia wczesne projekty Jony’ego, również i te powstałe w ramach zajęć szkolnych i na studiach, i opisuje  drogę, jaką przeszedł Ive, by z projektanta-stażysty znanego studia projektowego, a potem współwłaściciela niewielkiej firmy konsultingowo-projektowej, stać się głównym projektantem Apple, odpowiedzialnym obecnie za wiele linii produktów tej firmy i kształtującym bezpośrednio jej politykę i wizerunek.

Biografia Jony’ego Ive’a to po części również pasjonująca historia designu – jego rozwoju i niebanalnych i trudnych poszukiwań, które zaowocowały formą produktów, jaką obecnie uważamy za oczywistą

To wreszcie znakomite uzupełnienie, rozszerzenie i pogłębienie słynnej biografii Steve’a Jobsa – w końcu to twórczy duet obu wizjonerów postawił na nogi firmę Apple i sprawił, że stała się jedną z najwartościowszych marek na świecie.

Książka Leandera Kahneya „Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze urządzenia Apple” (wydana nakładem Insignis Media), to łakomy kąsek nie tylko dla fanów Apple; to bardzo ciekawa propozycja czytelnicza dla wszystkich tych, którzy sięgnęli po biografię Steve Jobsa pióra Waltera Isaacsona. To wreszcie epicka opowieść o angielskim skromnym chłopcu z dysleksją, który wierny swoim dziecięcym fascynacjom zawędrował na sam szczyt jednej z najbardziej wymagających i konkurencyjnych branży.

Biografia Jony’ego Ive będzie dostępna również w formie e-booka – od 9 kwietnia na większości znanych platform e-bookowych.

Fragmenty biografii Jony’ego Ive’a

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@