A.27.03.2014
Biografia współtwórcy iPhone’a i iPada wkrótce w polskich księgarniach

2 kwietnia na półki polskich księgarń trafi wydana nakładem Insignis Media pierwsza szczegółowa biografia Jony’ego Ive’a – głównego projektanta Apple, najbliższego współpracownika Steve’a Jobsa, obecnie wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple Inc.

W swojej pasjonującej, 400-stronnicowej książce Leander Kahney, redaktor portalu Cult of Mac i dziennikarz od kilkunastu lat zajmujący się tematyką związaną z firmą Apple, opowiada o drodze, jaką przebył Jony Ive, by stać się jednym z największych innowatorów w branży, odpowiedzialnym między innymi za projekty tak kultowych produktów XXI wieku jak iMac, iPod, iPhone i iPad.

Losy Jonathana Ive’a śledzimy od jego najmłodszych lat, kiedy zainteresowanie wzornictwem rozbudzał w nim jego ojciec, przez studia i pierwsze zawodowe kroki w niezależnych biurach projektowych w Anglii.

Od chwili zatrudnienia w Apple historia Jony’ego Ive’a to historia jego projektów, które materializowały się pod postacią jednych z najbardziej rozpoznawalnych produktów elektroniki użytkowej; Kahney pisze o wyzwaniach, z jakimi musiał radzić sobie zespół Jony’ego i o tym, jak w dążeniu do doskonałości urządzeń Apple Ive rewolucjonizował dotychczasowe procesy produkcji, tworząc zupełnie nową jakość.

JonyIve

Jony Ive to obok Steve’a Jobsa ikona współczesnego zinformatyzowanego, opartego na technologii społeczeństwa.

To dzięki współpracy i wzajemnemu uzupełnianiu się tych dwóch wizjonerskich osobowości elektronika użytkowa stała się przystępna, modna i popularna, trafiając do rąk milionów użytkowników i całkowicie odmieniając obraz współczesnego świata.

Biografia Jony’ego Ive’a to nie tylko lektura obowiązkowa dla fanów nadgryzionego jabłka; to łakomy kąsek również dla wszystkich, których zafascynowała słynna biografia Steve’a Jobsa pióra Waltera Isaacsona – książka Lenadera Kahneya znakomicie ją poszerza i uzupełnia. To wreszcie wciągająca od pierwszych stron historia skromnego angielskiego chłopca z dysleksją, który wierny swoim dziecięcym fascynacjom zawędrował na szczyt branży, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów na świecie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@
  • piotr

    Dno i metr mułu.Parodia a nie biografia.Zasłyszane plotki nie mające nic wspólnego z biografią.