Krzysiek Borek19.09.2015
BlackBerry Venice na pierwszych zdjęciach

Ostatnio plotki o smartfonie BlackBerry działającym na Androidzie zyskują na sile, choć niespecjalnie się tym interesowałem.

Venice jeszcze daleko do prezentacji i ukazania się na półkach sklepowych, co nie zmienia faktu, że pojawiły się zdjęcia przedstawiające pierwszego smartfona BlackBerry z Androidem.

BlackBerry-Venice-leak

Pierwsze zdjęcia sprzętu pojawiły się pod koniec sierpnia bieżącego roku, ale nie były najlepszej jakości. Ostatnio pojawiły się nie tylko lepsze zdjęcia, ale również informacje o parametrach technicznych Venice. Za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie 18MPix aparat główny, znajdujący się z tyłu.

Konsumpcja treści będzie możliwa, dzięki implementacji wysuwanego do góry wyświetlacza o przekątnej, mierzącej 5,4 – cala. Doniesienia wskazują również na wiele skrótów klawiszowych, które uproszczą użytkowanie BlackBerry Venice. Ich głównym zadaniem jest szybsze uruchamianie aplikacji i niektórych funkcji. Choć pojawiły się nowe gesty. Jednym nich jest przeciągnięcie palcem od dołu do góry, co powoduje uruchomienie Google Now.

BlackBerry-Venice-leak2

Według ostatnich spekulacji wychodzi na to, że BlackBerry stawia na czystego Androida z paroma własnymi rozwiązaniami w kwestii oprogramowania. Jestem ciekaw, jak sprzęt zostanie przyjęty, bo jego premiera, jeśli wierzyć plotkom odbędzie się w listopadzie bieżącego roku.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek