Jakub Świtek28.07.2014
Booqpad dla iPad Air – recenzja

Firma Booq wymyśliła oraz zaprojektowała na nowo etui dla naszego iPada, które wyróżnia się na tle konkurencji, która głównie kopiuje rozwiązanie Apple zastosowane w Smart Cover.

Dla wielu ludzi bardzo ważny jest sposób zapakowania danej rzeczy przed zakupem. Booq postawił na opakowanie ze skrzydłem, które po odchyleniu prezentuje dany produkt. Przy pierwszym kontakcie z produktem możemy dostrzec, że firma wykorzystała do produkcji materiał wysokiej jakości skóry – nubuk, dzięki czemu etui jest bardzo przyjemne w dotyku oraz wygląda porządnie i estetycznie. Z zewnątrz budowa przypomina różnego rodzaju notesy, zamykane na magnes. Samo etui składa sie z dwóch części, plastikowej obudowy oraz notesowego etui. iPad mocowany jest w tzw. pleckach, które zostały wyłożone miękkim materiałem, zapobiegającym porysowaniu się tylnej części naszego urządzenia. Case posiada wcięcia dzięki którym mamy dostęp do wszystkich potrzebnych elementów m.in przycisków, aparatu czy też mikrofonu. Obudowa przymocowywana jest do okładki za pomocą silnych magnesów, które służą również do zamykania etui.
BPADi5-GRY6-2

Na pierwszy rzut oka Booqpad nie różni się znacząco od reszty rozwiązań dostępnych na rynku. Natomiast diabeł tkwi w szczegółach. Do okładki został dołączony 50 kartkowy notes*, który został bardzo stabilnie zamontowany, oczywiście możemy w jego miejsce wsadzić dowolny notes, który będzie odpowiedniej wielkości. Sam notes posiada bardzo dobrej jakości kartki w kolorze śnieżnobiałym. Etui dostosowane jest dla ludzi prawo oraz lewo ręcznch dzięki zastosowaniu dwóch większych kieszonek znajdujących się po przeciwnych stronach, natomiast 2 mniejsze kieszonki rozmieszczone po bocznej stronie etui możemy użyć m.in. do noszenia wizytówek. Producent dołączył do zestawy również folię mającą na celu chronić ekran naszego iUrządzenia.
BPADi5-GRY5

Samo etui nie zostało zaprojektowane tylko po to, żeby chronić nasze urządzenie lecz także aby ułatwić nam pracę. O ile nie ma problemu gdy chcemy używać leżącego iPada to przy próbie ustawienia w pozycji “stojącej” mogą wystąpić małe kłopoty przy pierwszym podejściu, zawsze możemy skorzystać z instrukcji w której rysunki pokazują poszczególne kroki.
Po chwili ustawienia iPada stają się już prawie automatyczne. Warto zwrócić uwagę na to, że nasze urządzenie nie jest na stałe scalone z całością i gdy tylko potrzebujemy, możemy w jednej chwili “oderwać” i zacząć używać sprzęt bez okładki.
BPADi5-GRY16

Zaletą Booqpad jest zastosowanie idei umożliwiającej jednoczesny dostęp do naszego sprzętu a także notatnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszę zabierać ze sobą już niewygodnego rysika do iPada czy też nosić kilku osobnych rzeczy. Bardzo fajną i przemyślaną przez firmę rzeczą jest to, że możemy przyczepić do okładki długopis, który trzyma się dość mocno, żeby w razie wstrząsów czy gwałtownych ruchów nie zgubić go. Niestety posiadam też mieszane uczucia co do stabilności naszego iPada w momencie pisania gdy ten jest ustawiony pod kątem, ponieważ okładka “amortyzuje” dotyk co przyczynia się do lekkiego bujania. Nie potrafię powiedzieć czy jest to specjalne rozwiązanie czy błąd projektowania. Napewno to rozwiązanie może trafić na zwolenników jak i na przeciwników.

BPADi5-GRY11-3

Etui od firmy Booq wyróżnia się wśród konkurencji, dobrze zabezpiecza nasze urządzenie czy to w torbie czy trzymając w ręku w centrum miasta. Niewątpliwą zaletą tego etui jest również jakość wykonania. Jeżeli szukacie etui z takimi rozwiązaniami to gorąco polecam. Etui można zakupić na stronie producenta w cenie 60€.
Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym etui.

*na stronie producenta możemy dokupić różnego rodzaju notesy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4