Krzysiek Borek27.04.2014
Cała prawda o zabezpieczeniu „Znajdź mój iPhone”

Dzięki iOS 7.x.x, iCloud i FMI (Znajdź Mój iPhone), jeżeli ktoś ukradnie nam urządzenie lub je zgubimy możemy je zdalnie zablokować, niby da się to obejść, jednakże nie do końca.

Obejść zabezpieczenie można jedynie na iPhone 4, jednakże po obejściu i tak iPhone nie jest w stanie wyłapać sygnału sieci, więc możemy użytkować naszego smartfona jedynie, jako iPoda.

Na Youtube pojawiły się wideo, dzieki ktorym możemy dostać się jedynie do pulpitu głównego, ale i tak nic nie da się zrobić, żadna aplikacja nie działa. Niektórzy ludzie zwietrzyli okazje i jeden z założycieli gadgetwide.com „wydał” program na PC, nie dość że trzeba zapłacić 50$ to program w ogóle nie działa, także nie dajcie się nabić w butelkę.

Sam przez pewien czas byłem posiadaczem zablokowanego iPhone`a w szczegóły nie będę się wdawał, po prostu wymieniłem płytę glówną i po sprawie. Osobiście pytałem ih8sn0w, twórcę r0bf0rdsn0w, czy można programowo obejść to zabezpieczenie, ale odpowiedź była negatywna, nie dlatego ze jego program to bujda, ponieważ działa. Jedynym problemem lub i nie jest to, że osoba, która go rozpakuje na pewno nie upubliczni tego w sieci, w końcu mogłaby mieć spore problemy z tego tytułu. Nawet gdyby program był ogólnodostępny, to Apple miało by nie mały problem do rozgryzienia, ponieważ wiele osób nieznanych nam, sprzedawało by kradzione urządzenia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Grzesiek

  To jest akurat sprawa, w której wszystkim wyjdzie na dobre, jeśli nie zostanie załamane oprogramowanie.

  • AppleHandlarz

   jakiś rok zajmowałem się handlem iPhone różnymi 4ki 4ski 5tki wszystko głównie z UK i Niemiec świetny interes lecz blokada FMI go zabiła.
   Bym był wielce rad gdyby ktoś wymyślił obejście które by działało.

   • Grzesiek

    Skoro handel umarł to znaczy że telefony były kradzione. Nie wiem czy jest się czym chwalić.

   • Krzysiek Borek

    Przeciez mozesz wymienic mobo i masz, jak nowy.

 • piotr

  A to ciekawe że nadal je kradną….

 • Przemek Soroka

  Język polski na pałę. Powinno być:
  – „tak że”, a nie „także” – łącznie piszemy tylko wznaczeniu „również”, a rozłącznie w znaczeniu „toteż”,
  – „miałoby”,
  – „sprzedawałoby”,
  Itp.

  Plus interpunkcja.