Krzysiek Borek07.01.2016
Casio wyda inteligentny zegarek z Android Wear

Casio zaprezentowało swój pierwszy inteligentny zegarek podczas tegorocznych targów CES, a jego nazwa to WSD – F10. Producent nie zapomniał również o szeregu certyfikatów, zapewniających odporność na wodę i wiele innych niebezpieczeństw.

Nie mam wątpliwości, że zaprezentowany produkt jest skierowany głównie do osób aktywnych fizycznie lub podróżników. Zawiera wiele aplikacji, które pozwalają na śledzenie przebytego dystansu ze wsparciem GPS, są to: ViewRanger, RunKeeper i aplikacja pogodowa MyRadar. Sprzęt zawiera wiele czujników, odpowiedzialnych za zbieranie informacji podczas użytkowania przez użytkownika, a także zmian pogodowych. Można go również sparować ze smartfonem, dzięki aplikacji Casio Moment Setter+.

gsmarena_001 (1)

WSD – F10 wyposażono w 1,32 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 × 300 pikseli, WiFi, Bluetooth, a jego wymiary to 61.7 mm×56.4 mm×15.7 mm, natomiast waga razem z paskiem wynosi 93g. Zegarek można sparować z urządzeniami mobilnymi działającymi na podstawie Androida 4,3 lub nowszego i iOS 8.2, lub nowszego.

Producent zarzeka się, że bateria pozwala na jeden dzień użytkowania i więcej niż miesiąc po uruchomieniu trybu zwykłego zegarka, który włącza wszystkie metody łączności oraz kolorowy wyświetlacz. Mówi się, że jego rynkowy debiut przypada na kwiecień bieżącego roku, a cena ma wynieść 500$.

Aktualizacja: Dzięki krótkiej wymianie zdań z Polskim dystrybutorem zegarków Casio dowiedziałem się, że inteligentny zegarek najpierw zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych i Japonii (marzec/kwiecień). Dopiero latem pojawi się w Europie, a także Polsce.

img_0110.jpeg

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Adrian Misiak

    Coś czuję, że znajdzie się metoda na ustawienie zegarka tak, by działał tak jak zwykły zegarek w określonych godzinach. Dzięki temu wyciągnie się raczej więcej niż 1 dzień (na swoim G Watchu wyciągam 2-3 dni) :)