Krystian11.12.2013
Chipolo – lokalizator kluczy na Bluetooth

Nie raz zdarzyło mi się szukać kluczy przed wyjściem z domu, mimo usilnych starań kładzenia ich w jedne miejsce, ciągle gdzieś się chowają, a moment wyjścia potrafią zawodowo przedłużyć.

Z pomocą przychodzi Słoweńska firma, stworzyła ona małe urządzenie, które pozwoli nam szybko zlokalizować zagubiony przedmiot i podać okoliczną temperaturę. Chipolo, bo tak nazywa się ten lokalizator, podłącza się do naszego smartfona z iOS lub Androidem za pomocą Bluetooth LE 4.0, dzięki czemu bateria ma wytrzymać do 5 miesięcy, oferując jednocześnie zasięg na poziomie 60 metrów – co nie jest moim zdaniem za dużym wynikiem, który np w mieszkaniu znacząco spada ze względu na przeszkody, ściany.

1

Aplikacja, którą udostępnia producent będzie nas informować, że wyszliśmy z zasięgu urządzenia, jak również, że do niego powróciliśmy, a mapa pokaże miejsce ostatniej lokalizacji.

Chipolo kupić można będzie w kilkunastu różnych kolorach a dodatkowo z własnym opisem.

47e347bbe5dc570c81873847e8c56754_large

Produkcja powinna ruszyć z kopyta, ponieważ projekt zebrał już $293.000, a potrzebowali tylko $15.000. Mamy nadzieję, że Słoweńcom kasa do głowy jeszcze nie uderzyła i nie uciekną z nią do Vegas.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_