Krzysiek Borek05.03.2017
ChuWi Hi13 dostępny w przedsprzedaży

Urządzenia 2 w 1 są coraz bardziej popularne i nawet Chińscy producenci to zauważają, a jednym z nich jest bez wątpienia ChuWi. Ich najnowszy model Hi13 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w sklepie Gearbest.com.

Przedsprzedaż trwa od 16 lutego do 17 marca bieżącego roku, a obecnie zamówiono 144 sztuki produktu. Wysyłka będzie realizowana dopiero 2 dni po zakończeniu przedsprzedaży, czyli 19 marca. Cena w przedsprzedaży wynosi 349,99$ (1425 zł bez podatku).

Sprzęt ma system operacyjny Windows 10, ale jego procesor o taktowaniu 1,1GHz (2,2GHz w Turbo Boost) na pewno nie sprawdzi się podczas grania. Nie mam wątpliwości, że to sprzęt do zastosowań biurowych i powinniście o tym wiedzieć. Procesor wspierają aż 4GB pamięci operacyjnej LPDDR3, które powinny być wystarczające.

Ekran ma 13,5 – cala, więc nie jest ani za duży, ani za mały. Charakteryzuje go wysoka rozdzielczość (3K), a na dodatek wyświetlacz jest dotykowy, więc pasjonaci gier mobilnych, będą mogli go do nich wykorzystać. Kolory powinny być odzwierciedlone prawidłowo, a matryca IPS sprawia, że kąty widzenia są szerokie. 

Wg mnie jedyną wadą produktu (przynajmniej na papierze) jest pamięć wbudowana eMMC wynosząca 64GB. Przy tej cenie producent mógł zastosować dysk SSD o pojemności 128GB, który byłby wystarczający. Jego zaletą będzie bez wątpienia pojemna (10k mAh) bateria, ale czas jej ładowania może wynieść 3 lub 4 godziny. Rysik i klawiaturę trzeba kupić oddzielnie, ponieważ nie są dodawane do urządzenia.

ChuWi Hi13 zamówicie tutaj.

Źródło: Gearbest.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek