Krzysiek Borek24.05.2016
Cieńszy MacBook Pro z panelem dotykowym OLED nad klawiaturą i Touch ID w Q4 2016

W tym roku powinien pojawić się najnowszy model MacBooka Pro i liczę, że zmienią wiele w porównaniu do obecnych.

Mam nadzieję, że zmiany nie obejmą jedynie jego trzewi, ale doczekamy się nowego wyglądu, czytnika linii papilarnych i panelu  dotykowego, umieszczonego nad klawiaturą.

Macbook

Tak przynajmniej twierdzi analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo. Wygląd ma być inspirowany 12 – calowym MacBookiem Retina, więc będzie lekki i smukły. Nie wiem dokładnie, gdzie będzie umieszczony czytnik biometryczny, ale nad klawiaturą pojawi się dotykowy panel OLED.

Zmiany będą dotyczyć obydwu wariantów rozmiarowych, czyli 13 i 15 – calowego laptopa. Podobno mają to być najważniejsze premiery tego roku dla Amerykańskiego producenta. Panel OLED ma zastąpić przyciski funkcyjne, dzięki czemu będzie można zastosować nowy typ zawiasów trzymających wyświetlacz. Ponadto nowe modele otrzymają również porty USB — C i Thunderbolt 3.

Poprawki w Pro to nie jedyna nowość szykowana przez Tima Cooka i resztę jego ekipy i wygląda na to, że pojawi się jeszcze jeden MacBook z 13 – calowym wyświetlaczem. Będzie to kolejna wersja Air, ale ma być najtańszym egzemplarzem w ofercie, więc teoretycznie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. Wersja Retina będzie pozycjonowana pośrodku, a „najlepszym” wyborem wtedy będzie Pro.

Wcześniej pojawiła się informacja o pracach Apple nad dodaniem odblokowania MacBooka za pomocą Touch ID iPhone’a, ale tak się (chyba) nie stanie, skoro najnowszy sprzęt ma otrzymać czytnik. Ponadto w przeszłości dowiedzieliśmy się, że nowe MacBooki mogą pojawić się w czerwcu, ale ich premiera została przesunięta na czwarty kwartał bieżącego roku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek