Krzysiek Borek01.07.2016
Cirrus Logic wprowadziło wzór do produkcji słuchawek z portem Lightning

Jeden z dostawców Apple (Cirrus Logic) zaprezentował wczoraj referencyjną platformę do produkcji słuchawek ze złączem Lightning i certyfikatem MFi (Made for iPhone/iPad/iPod). Pozwoli to większości producentów przyśpieszyć produkcję słuchawek z nowym złączem.

Zestaw deweloperski jest dostępny za pośrednictwem programu MFi i zawiera wszystkie niezbędne wymagania do spełnienia przez producenta, wliczając w to wygląd i inne zasoby potrzebne do spełnienia norm wymaganych przez Apple.

The MFi Headset Development Kit demonstrates the advantages of Lightning-connected headsets over conventional analog headsets. For example, digital connectivity with an integrated, high-performance DAC and headphone driver delivers high-fidelity audio to the headphone speakers. In addition, Lightning-connected headphones can interact with an iOS app to create a more custom audio experience, such as personalized EQ settings.

Wiele rzetelnych źródeł donosi, że tegoroczny model iPhone`a nie otrzyma standardowego portu słuchawkowego, który zastąpi Lightning wykorzystywany do odsłuchu muzyki, ładowania baterii i łączności. Niestety, obecnie w sprzedaży nie ma zbyt wielu słuchawek korzystających z portu wprowadzonego przez Amerykanów.

Cirrus-Logic-MFi

2 lata temu Apple wprowadziło możliwość produkcji słuchawek z niestandardowym złączem, ale mało kto podjął się ich produkcji. Jednym z pierwszych był Philips ze słuchawkami Fidelio M2L i NC1L. Warto nadmienić, że mogą pojawić się EarPodsy z tym samym złączem i adapter z Lightning do jacka 3,5 mm.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek