Krzysiek Borek13.04.2014
Co należy zrobić, gdy nasze urządzenie z Androidem zostanie skradzione?

Tak na pewno mało kto o tym myśli, ale jak już taka sytuacja będzie miała miejsce należy podjąć kilka kroków, które mogą pomóc. Choć nie zawsze istnieje szansa, że odzyskamy skradzione urządzenie.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest użycie Android Device Manager, oczywiście jeżeli mamy zainstalowane na naszym urządzeniu, inaczej nic nie można zrobić w sytuacji, gdy urządzenie zostanie skradzione, oczywiście nic na własną ręke. W większości urządzeń usługa tak jest włączona, jednakże na innych musimy sami ją aktywować. Dzieki temu będziemy w stanie zdalnie zablokować nasze urządzenie, tak jak w przypadku iUrządzeń i Znajdź Mój iPhone.

Opiszę teraz, jak aktywować tą usługę, żeby nie było że jedynie o niej wspominam i nic ponadto, więc.

Najpierw w Ustawieniach urządzenia z którego korzystamy, przechodzimy do Menedżera ustawień Android Device Manager, upewniamy się, że zaznaczylismy „Zdalne zablokowanie urządzenia”. Zaznaczając drugą opcję zostaniemy zapytani o ustawienie ADM, jako administratora urządzenia, więc tutaj się zgadzamy.

Aby upewnić się, że ADM działa poprawnie, przechodzimy do usług lokalizacji Google, abysmy mogli bez problemowo namierzyć nasze urządzenie.

Jeżeli korzystamy z Androida KitKat, Tryb Lokalizacji, powinnismy ustawic na wysoki i ustawić raportowanie lokalizacji Google. Natomiast, jeżeli posiadamy Jelly Bean, musimy mieć włączony GPS i usługi lokalizacji. Ustawienie tego wszystkiego pozwoli ADM na zlokalizowanie naszego urządzenia.

Zmiana haseł

Dopóki nie jestesmy w stanie namierzyć smartfona, powinnismy zmienić hasła, szczególnie haslo do konta Google. Dobrze byłoby zmienić również hasła sieci społecznościowych z których korzystalismy do tej pory. Dzieki temu złodziej nie będzie w stanie sprawdzić naszej poczty, czy używać konta na Facebooku.

Poinformujmy policję i operatora sieci komórkowej.

Jeżeli jest pewniakiem, że nie odzyskamy już urządzenia dobrze jest zgłosić to naszemu operatorowi sieci komorkowej i policji. Jeżeli mamy szczęście policja w ciągu kilka dni namierzy osobnika i urządzenie nam skradzione. Operator co najmniej może zablokować IMEI, więc w kraju w ktorym urządzenie zostało skradzione, jako telefon będzie bezużyteczne.

Prócz wyżej wymienionych mozliwości innych tak na prawde nie ma. No może jeszcze, jeżeli byliśmy na tyle zapobiegawczy i zainstalowaliśmy jakąś aplikację antykradzieżową od developerów third-party, to może coś da. Jeżeli mamy taką aplikację, oczekujemy aż wyśle nam ona e-mail z dokładną lokalizacją urządzenia.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Jak to co,
  1: cieszyć sie, ze mamy jeden problem mniej
  2: kupic iPhone

 • Krzysiek Borek

  Nie każdy żyje tylko iPhone`m :)

 • Daniel Jendrecki

  Z tego co wiem to jak zmienimy hasło na konto Google to namierzanie nie będzie działać, więc lepiej ustawić sobie za ADM hasło na urządzenie jeśli go nie posiadaliśmy, wtedy złodziej nie wejdzie na urządzenie i nic nie zrobi. Warto również podać w ADM informacje czyj ten telefon/tablet jest własności, podać Adres Imię Nazwisko. i poprosić o uczciwe oddanie urządzenia.