Krystian10.01.2014
Co nowego zobaczymy w Samsung Galaxy S5

Uruchomienie sprzedaży iPhone 5S jak zwykle pogrążyło marzenia samsunga o rosnących wynikach sprzedaży. Dlatego też, samsung planuje wydanie w okolicach kwietnia swojego kolejnego modelu smartfona z serii Galaxy – S5. Koreańczycy mają nadzieję, że dzięki temu ruchowi uda im się trochę powstrzymać sprzedaż iPhone.

Nowości jakie ma przynieść S5 jest kilka, pierwsza to oczywiście kopia TouchID z iPhone, czyli odblokowywanie telefonu za pomocą odcisku palca. Znając życie jednak, będzie to działało tak samo jak inne skopiowane przez samsugna funkcje, czyli kiepsko. Prawdopodobnie większość użytkowników po tygodniu irytacji wyłączy to i zapomni.

Druga nowość to z kolei autorski pomysł samsunga, wprowadzić chcą oni bowiem odblokowywanie urządzenia za pomocą wzoru siatkówki oka, która podobno jest dużo bezpieczniejsza niż odciska palca. Ciekawe jak bardzo dobra będzie musiała być przednia kamera w takim wypadku i jakie będą musiały być warunki oświetleniowe podczas takiego testu. Ale już oczami wyobraźni widzę jak użytkownicy przykładają sobie telefon do oka modląc się o powodzenie procesu.

Ostatnie nowości to zupełnie nowy design, podobno część obudowy ma się składać z metalu – pożyjemy zobaczymy. Do tego nowy 64bitowy procesor, prawdopodobnie jeszcze więcej pamięci RAM. Na dalsze nowiny musimy jeszcze trochę poczekać.

Źródło: bloomberg.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Pepcio

  Czego nie zrobią i tak dzięki Androidowi będzie to kolejna kiepska zabawka. Nigdy nie byłem fanem Apple do momentu kiedy pewnego dnia w moje ręce trafił iPhone 4s po jakimś czasie iPhone 5 od tej pory podchodziłem kilka razy do sprzętów typu Galaxy S4 , xperia z i z1 Galaxy Note 2 i 3 oraz Htc One za każdym razem zabawę psuł przecinający i przymulajacy Android.

  • Dokładnie, niestety w Adnroidach fajny jest tylko i wyłącznie większy ekran, nic więcej. Ale może w końcu doczekam się tego też w iPhone ;-)

   • Rafał

    Dla mnie zaleta iPhone jest to ze nie sa taka wielka patelnia jak szybkie androidy ;)