Wacław Niezgoda17.05.2015
Co potrafi sam Apple Watch?

Smart zegarki są niczym innym jak przedłużeniem naszego smartphone’a. Nie inaczej jest w przypadku zegarka z Cupertino.

Jest jednak parę funkcji, które pomimo braku naszego iPhone’a pod ręką, będą działały bez zarzutu. Jedyne co jest w tym przypadku potrzebne to połączenie znanej sieci Wi-Fi.

 • Komunikacja ogranicza się do otrzymywania i wsyłania iMessage, przekazywania swojego pulsu, przesyłaniu odręcznych obrazków oraz używania Digital Touch.
 • Siri jest w stanie podać informacje dostępne w Sieci, są to między innymi wyniki meczy, prognoza pogody, akcje, repertuar kin.
 • Przypomnienia oraz wydarzenia w kalendarzu zostają zapisane w pamięci zegarka, a po ponownym połączeniu go z telefonem dane automatycznie przenoszą się najpierw do iPhone’a a następnie do iCloud.
 • Kontrola Apple TV, jeśli tylko zostało ono sparowane z zegarkiem działa tak samo jak za pomocą pilota.

Czeka nas jeszcze długa droga aby urządzenia noszone na nadgarstku były w pełni autonomiczne i jedynie wspomagały się smartphone’ami. Nie są one jednak całkowicie zależne co już bardzo cieszy, pozostaje poczekać na rozwój technologi a w szczególności na postęp w dziedzinie baterii, ponieważ to one ograniczają technologie mobilne w znacznym stopniu.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • janusz

  Od piątku jestem szczęśliwym użytkownikiem iWatch’a :-)) Jesli po 3 dniach można mówić o wrażeniach … to na razie jestem bardzo zadowolony.
  Jest godzina 8:15 a zegarek działa od ostatniego naładowania wczoraj o 6:00 rano.
  mamy więc 26 godzin użytkowania na baterii i póki co nie sygnalizuje „rezerwy”.
  Zaintrygowała mnie jednak informacja o działaniu niektórych funkcji bez iPhona w pobliżu. Mowa w tym artykule o połączeniu z domową WiFi lub sparowaniu z Apple TV – czy iWatch wykorzystuje łączność WiFi???? coś mi nie gra albo ja nie potrafię tego znaleźć …. Może ktoś z redakcji One Tech podpowie lub może ktoś z użytkowników …Pozdrawiam Janusz

  • Olek

   Apple Watch oprócz komunikacji przez Bluetooth w razie potrzeby z telefonem łączy się też przez WiFi, pod warunkiem że są w zasięgu tej samej sieci.

 • janusz

  no , OK, ale może trzeba ustawić coś w opcjach( wydaje mi się że wszystkie ustawienia sprawdziłem) bo kiedy jestem w domu w obrębie jednej sieci i telefon jest na jednym końcu domu a zegarek na drugim to na zegarku na górze pojawia się ikonka czerwona z przekreślonym telefonem czyli brak kontaktu z telefonem …
  muszę sprawdzić to z imessage bo wg artykułu iWatch powinien odebrać wiadomość mimo braku kontaktu z telefonem ..

 • janusz

  Bateria w iWatch dalej trzyma po 19 godzinach użytkowania od ostatniego naładowania… :-)

 • janusz

  minęło ponad 36 godzin od ostatniego ładowania iWatch a on wciąż działa i nie prosi o doładowanie …..!!!!!!

 • janusz

  BATERIA iWatch wytrzymała 38 godzin do momentu wyświetlenia komunikatu o tym iż zostało 10% baterii . jak dla mnie to w zupełności wystarczająco !