Krystian28.01.2014
Co przyniesie Apple TV kolejnej generacji?

Do tej pory Apple utrzymuje, że Apple TV to tylko hobby i głęboko chowa je na swojej stronie internetowej.

Jednak wygląda na to, że to może się zmienić, jak zauważył 9to5Mac strona Apple została właśnie zaktualizowana, a na końcu podaje się Apple TV jako produkt równy Mac czy iPhone. Produkt ten dodatkowo otrzymał własny dział pytań i odpowiedzi oraz możliwość zakupu odnowionego urządzenia. Wprawdzie ciągle nie znajdziemy go na stronie głównej – na taki zaszczyt jednak mogą sobie pozwolić urządzenia z dużo większą sprzedażą, może już za rok tak będzie?

Szeroko omawiane są pogłoski mówiące, że nadchodzące Apple TV będzie w stanie uruchomić własne aplikacje i gry, nie opierając się tym na AirPlay z iPhone czy iPad.

9to5Mac przedstawia także kilka ciekawych szczegółów na temat nowej generacji tej wszechstronnej czarnej kostki.

  • zintegrowany router bezprzewodowy w standardzie 802.11ac (co moim skromnym zdaniem jest trochę dziwne, bo po co router w tym miejscu?)
  • kompatybilność z grami dostępnymi w AppStore na iPhone i iPad
  • wbudowany tuner telewizyjny, który pozwolił by narzucenie interfejsu Apple TV na obecny obraz z naszego dekodera (tej funkcji też jakoś sobie nie wyobrażam, ale może zrobią coś rewolucyjnego?)

Chociaż to wszystko to jak zwykle spekulacje, to dzisiejsza aktualizacja strony wskazuje, że Apple może mieć asa w rękawie. Czekamy!

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • Z tą funkcją routera dobra jest sprawa gdyby postawili w nim funkcje repeatera