Krzysiek Borek12.06.2016
Co sprawia, że Vernee Apollo Lite zapewni użytkownikowi płynne działanie?

Niedawno rozpoczęto przedsprzedaż Vernee Apollo Lite i sprzęt zapowiada się na interesujący, biorąc pod uwagę jego przystępną cenę i czystą wersję oprogramowania.

10 rdzeniowy (3 klastrowy) układ scalony MediaTek Helio X20 w połączeniu z układem graficznym Mali – T880MP4 sprawia, że nawet najbardziej wymagające gry dostępne w sklepie Play będą działać bez żadnych problemów. Warto nadmienić, że producent zastosował również interesujący mechanizm alokacji, który sprawia, że lagi nie są widoczne podczas wyłączenia gry.

IMG_0594

Nie można zapomnieć o 4GB pamięci operacyjnej pozwoli na uruchamianie wielu aplikacji mobilnych i bez stresowe przełączanie się między nimi. Ponadto mechanizm alokacji CorePilot 3.0 poprawia wydatnie szybkość uruchamiania aplikacji, a 3 klastrowy układ scalony automatycznie wybiera odpowiednie rdzenie do działania w zależności od prowadzonych przez użytkownika operacji.

IMG_0595

Zmiany podczas działania powinny być zauważalne, ponieważ w wielu przypadkach działają najmocniej taktowane rdzenie (2,3GHz), co w praktyce przekłada się na wydajną pracę w operacjach jednowątkowych (np. przeglądanie internetu) i wielowątkowych (Facebook, Snapchat itp.). W każdej z wymienionych przeze mnie operacji nie zauważymy żadnych lagów.

IMG_0596

Dla mnie pamięć eMMC 5.1 jest już przestarzała i większość urządzeń mobilnych powinno korzystać z UFS 2.0. Jednak warto zaznaczyć, że odczyt pamięci eMMC 5.1 wynosi 300 MB/s, a zapis dochodzi do nawet 100 MB/s. Wysoka wydajność przestarzałego już standardu pamięci wewnętrznej również zaowocuje szybszym uruchamianiem mobilnych programów.

Częstotliwość odświeżania panelu IGZO dostarczonego przez Sharpa wynosi 100Hz, więc to zdecydowanie więcej w porównaniu do wyświetlaczy IPS, z których korzysta konkurencja. Wyświetlacz wykonany w tej technologii cechuje wysoka rozdzielczość wyświetlanych obrazów i co raz więcej producentów decyduje się na nie podczas wydawania urządzeń mobilnych.

IMG_0597

Wiele razy wspominałem, że liczy się dla mnie pojemna bateria, ale razem z nią warto wyposażyć sprzęt w technologię szybkiego ładowania, która wydatnie skróci czas ładowania baterii do pełna. Apollo Lite ma niewymienne ogniwo o pojemności 3180mAh, wsparcie dla Pump Express 3.0 i 18W ładowarek. 10 minut ładowania pozwoli użytkowników prowadzić rozmowy przez godzinę, a naładowanie baterii do połowy zajmie 30 minut.

IMG_0598

Producent postawił również na czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu. Ma on niestandardowe ISP (Egis), które cały czas optymalizuje dokładność i szybkość odczytu odcisku palca użytkownika. W rezultacie użytkownik może spodziewać się szybkiego odblokowania urządzenia, co może trwać nawet 0,1s.

Za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie aparat ISOCELL dostarczony przez Samsunga (S5K3P3) z PDAF (autofocusem opartym o detekcję fazy). W praktyce oznacza to, że szybkość ostrzenia jest siedmiokrotnie wyższa w porównaniu z aparatami bez tego systemu ostrości. Powinno to wydatnie pomóc podczas wykonywania zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

IMG_0599

Poza tym Helio X20 i pamięć wewnętrzna eMMC 5.0 sprawią, że wykonane zdjęcia w mgnieniu oka zapiszą się w pamięci Apollo Lite, ale to nie wszystko. Obydwa komponenty wpłyną również na szybsze wykonywanie zdjęć i łapanie ostrości przez zastosowany aparat główny.

IMG_0600

Łączność bezprzewodowa również jest ważna i na tym polu nie powinniśmy spodziewać się kompromisów, ponieważ użytkownik otrzyma dwuzakresowe WiFi (2,4GHz/5GHz) i LTE kategorii szóstej. LTE Cat.6 oferuje wysoką prędkość pobierania plików (300Mbps), ale wysyłanie jest zdecydowanie wolniejsze (50Mbps).

IMG_0601

Czuję, że z końcem tego roku USB — C na dobre wyprze przynajmniej standardowy port słuchawkowy, ponieważ microUSB będzie dostępne w większości urządzeń mobilnych konkurencji. Nowy standard przesyły danych zapewnia wyższe transfery, a ponadto może zostać wykorzystany do podłączenia słuchawek i słuchania ulubionych utworów.

Pełna specyfikacja:

 • 5,5 – calowy wyświetlacz IGZO o rozdzielczości Full HD
 •  układ scalony MediaTek Helio X20 o taktowaniu 2,3GHz (10 rdzeni, 20nm)
 • 4GB pamięci operacyjnej LPDDR3
 • 32GB pamięci wewnętrznej (eMMC 5.1) z możliwością rozbudowy (max 128GB)
 • 16MPix aparat główny ISOCELL (S5K3P3)
 • 5MPix aparat z przodu (S5K5E2)
 • niewymienna bateria o pojemności 3180mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania Pump Express 3.0
 • system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow
 • czytnik linii papilarnych
 • port USB  – C (wsparcie dla słuchawek i szybkiego ładowania)
 • standardowe gniazdo słuchawkowe
 • dioda powiadomień
 • hybrydowy czytnik DualSIM (2 karty SIM lub karta i microSD)

Cena Vernee Apollo Lite wynosi 229,99$ (885 złotych bez podatku/cła).

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek