Michał06.05.2015
Co takiego zobaczymy na WWDC15?

Do WWDC15 został jeszcze co prawda miesiąc, ale w sieci już zaczynają pojawiać się pierwsze plotki mówiące o tym co takiego zobaczymy podczas tej imprezy.

WWDC jak zapewne wiecie jest to impreza skierowana do developerów podczas której Apple prezentuje miedzy innymi nowy system iOS.

iOS 8.4

Z plotek jakie pojawiły się w dniu dzisiejszym w sieci wynika, że w tym roku oprócz iOS 9, Apple pokaże i po zakończeniu imprezy udostępni wszystkim użytkownikom iUrządzeń finalną wersję iOS 8.4.

Jedną z nowości w wersji iOS 8.4 będzie odmieniony wygląd aplikacji Muzyka (pisaliśmy już kilka tygodni temu).

iTunes1

Oprócz tej zmiany w iOS 8.4 pojawi się także nowa usługa muzyczna, która będzie połączeniem iTunes Radio i Beats Music. Usługa ma być dostępna w aplikacji Muzyka, a także w nowej wersji iTunes 12.2, która ma zostać udostępniona po zakończeniu WWDC.

iTunes Radio

Radio1

Kolejną nowością na WWDC15 ma być wprowadzenie usługi iTunes Radio w nowych krajach, w tym także w Polsce. Nie ukrywam, że bardzo bym się z tego ucieszył!

iOS 9

Oprócz iOS 8.4, podczas WWDC15, Apple zaprezentuje, a także udostępni deweloperom pierwszą wersję iOS 9 (nastąpi to najprawdopodobniej już pierwszego dnia, czyli 8 czerwca 2015).

ios9

Co takiego zobaczymy w iOS 9?

Główną zmianą w kolejnej wersji iOS będzie poprawa stabilności, poprawki błędów i przede wszystkim lepsza optymalizacja i poprawa wydajności systemu.

Jeśli chodzi o nowe funkcje w iOS 9, to na ten moment nie wiemy zbyt wiele, ale moim zdaniem na 99% w iOS 9 pojawią się te trzy rzeczy, które podam poniżej.

  • Twitter w Spotlight
  • Apple Street View
  • Odmieniony wygląd Siri (podobny do tego z Apple Watch)

Oprócz prezentacji iOS 8.4 i iOS 9 na WWDC15 pojawi się także Apple TV 4 z nowym pilotem, App Store i Siri.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą w tym roku WWDC15 odbędzie się w dniach od 8 do 12 czerwca.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
  • Jerzy Traczyński

    Custom control center

  • Andrew

    Nowe iTunes Muzyka w połączeniu z iTunes Match działa ŹLE. Nie da się zaznaczyć całego albumu, aby pobrał go na telefon/ipada do słuchania w trybie offline – bo ta funkcja nie działa (iOS 8.4 beta 2)