Michał02.03.2015
Co zrobić w przypadku kradzieży iPhone, iPad lub iPod

Na pewno wielu z Was nie raz zastanawiało się co zrobić w momencie gdy ktoś Wam ukradnie lub po prostu zgubicie Wasze urządzenie z nadgryzionym jabłkiem. Poniżej opiszę Wam co należy w takim przypadku zrobić.

iCloud

01. Jeśli mieliście włączoną opcję Znajdź mój iPhone na zgubionym lub ukradzionym urządzeniu należy wykonać następujące czynności:

Znajdź mój iPhone pozwala na lokalizację urządzenia, a także na wykonanie dodatkowych czynności, które pomogą w odzyskaniu urządzenia oraz zabezpieczeniu znajdujących się na nim danych. Aby tego dokonać należy zalogować się na stronie icloud.com lub na innym urządzeniu z iOS. Jeśli już to zrobicie to możecie wykonać kolejne czynności:

 • Zlokalizować urządzenie. Aby zlokalizować urządzenia należy otworzyć aplikację Znajdź mój iPhone i wybrać zgubione lub ukradzione urządzenie z dostępnej tam listy , po to aby zobaczyć gdzie iPhone, iPad aktualnie się znajduje na mapie.
 • Włączyć tryb Utracony. Kolejną rzeczą, którą można zrobić jest włączenie trybu Utracony, dzięki któremu zdalnie zablokujecie urządzenie czterocyfrowym kodem, a także wpisać specjalną wiadomość wraz z numerem telefonu. Wysłana wiadomość pojawi się na ekranie urządzenia.
 • Wymazać urządzenie. Ostatnią rzeczą jaką możecie zrobić jest wymazanie urządzenia. Dzięki temu wszystkie dane w Waszym iUrządzeniu zostaną wymazane, ale należy pamiętać o tym, że po wymazaniu nie będzie już możliwe dalsze śledzenie urządzenia. Jeśli po wymazaniu usuniecie urządzenie ze swojego konta, wyłączona zostanie blokada aktywacji.

02. Jeśli mieliście wyłączoną opcję Znajdź mój iPhone na zgubionym lub ukradzionym urządzeniu należy wykonać następujące czynności:

Jeśli opcja Znajdź mój iPhone była wyłączona niestety nie będzie możliwe zlokalizowanie urządzenia, ale będziecie mogli wykonać następujące czynności:

 • Zgłosić utratę iPhone, czy iPad na policji.
 • Zgłosić utratę urządzenia swojemu operatowi komórkowemu.
 • Zmienić hasło Apple ID.
 • Zmienić hasła do innych kont takie jak Poczta, Twitter, Facebook.

03. Jeśli Wasze iUrządzenie jest wyłączone można, ale miało aktywną opcję Znajdź mój iPhone możecie zrobić następujące czynności:

 • Wymazać zawartość. W momencie gdy iUrządzenie jest wyłączone po zalogowaniu się na icloud.com cały czas możecie wymazać zawartość Waszego urządzenia. Zmiany będą widoczne w momencie gdy urządzenie zostanie włączone.
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • adam

  pod warunkiem,że mamy włączoną transmisję danych w telefonie, inaczej zlokalizowanie telefonu będzie niemozliwe

  • Radex

   Jeszcze po IMEI można go zlokalizować

 • xazar

  Nie radzę zgłoszenia się na Policję.Zabezpieczajcie same zanim zgubicie,lub zostanie skradziony. W tym kraju nie liczcie na Policję jeśli nie piastujecie ważne stanowisko.Policja jest w porządku,ale sprawa i tak potem musi trafić do Prokuratora. Przez zapomnienie zostawiłem teczkę z nowym Samsungiem wart ponad 2500 złote(plus inne kosztowności) na dworcu w Wars w Galerii w Krakowie.Zgłosiłem to na Policję na Zamojskiego a potem mnie wyzywali na Biały Domek i znów spisali,skserowali dokumenty…itp…w sumie straciłem 2 razy 5 godzin.Sprawę skierowali do Prokuratury i Pan Prokurator w krótkim czasie sprawę umożył, a nawet nie uzasadnił dla czego.Gdyby ten Prokurator wykazał by odrobinę chęci współpracy ze mną,a nie z osobą który przywłaśczył moje mienie,to zarządał by od opieratora kto i gdzie użytkuje mój sprzęt mając jego IP,bo mój sprzęt miał LTE.