Krzysiek Borek10.05.2016
Coolpad Torino S dostępny w sprzedaży

Byłem miło zaskoczony podczas testowania Coolpada Modena, choć był to budżetowy model i widziałem wiele kompromisów. Jednak sprzęt bardzo przypadł mi do gustu i sam dziwiłem się tym faktem, ale jego rozmiar (wyświetlacz) był dla mnie za duży.

Właśnie niedawno do sprzedaży trafił Torino S, będący bardziej kompaktowym urządzeniem, a jego cena to tylko 749 zł.

Wyposażono go w ekran 720p o przekątnej 4,7 – cala (312,5ppi), chroniony szkłem hartowanym 2,5D. Do jego odblokowania może posłużyć umieszczony na tylnej ściance czytnik linii papilarnych, ponadto nic nie stanie na przeszkodzie, jeśli użytkownik chce korzystać z dwóch numerów telefonu. Torino S ma DualSIM, więc nic nie przeszkodzi nam w wykorzystaniu dwóch numerów, zamiast kupowania drugiego telefonu.

Torino S 2

Nie można zapomnieć, że wspiera również LTE, dzięki zastosowaniu 64 – bitowego układu scalonego Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2GHz. Wspomagają go 2GB pamięci operacyjnej, a producent na dane użytkownika przeznaczył 16GB pamięci wbudowanej.

Torino_S_02

Czytnik linii papilarnych pozwala zarejestrować 5 (maksymalnie) odcisków palców, a jego funkcje nie kończą się tylko na odblokowaniu telefonu. Możemy nim uruchamiać aplikacje, nagrać rozmowy, zabezpieczyć płatności mobilne i wykonać zdjęcie głównym lub przednim aparatem. Odblokowanie telefonu czytnikiem biometrycznym trwa pół sekundy, a na wykonanie zdjęcia potrzebuje 0,24 sekundy, poza tym odczytuje odciski z mokrych palców.

Torino S 5

Dostępny w sprzedaży smartfon ma również USB OTG, port podczerwieni, spełniający kontrolę nad resztą sprzętu w domu (po odpowiedniej konfiguracji), 8MPix aparat główny i 5MPix z przodu. Warto nadmienić, że jest niezwykle szczupły (7,9 mm grubości).

Torino S 4

Od nowości pracuje na podstawie Androida 5.1 Lollipop z autorską nakładką CoolUI 8.0, a bateria o pojemności zaledwie 1800mAh nie napawa optymizmem. Torino S jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych (białym i szampańskim), a jego cena na wynosi 749 zł.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek