Krzysiek Borek14.09.2014
Cortana niedługo uzyska wsparcie dla języka polskiego?

Niedługo powinna ukazać się kolejna aktualizacja dla Windows Phone 8.1 oznaczona nazwą GDR2. Jedną z nowości ma być wsparcie dla języka polskiego, którym będzie posługiwać się asystentka głosowa Microsoftu, Cortana.

Jeden z członków portalu WPWorld.pl, pokazał zrzut ekranowy z oprogramowania Microsoftu dla urządzeń mobilnych. Na zrzutach widać wyraźnie, że Cortana zaczyna przygodę z językiem polskim.

IMG_0117

Aktualizacja pojawi się 8 października, bieżącego roku, będzie dostępna w Preview for Developers. Do aktualizacji pozostał mniej, niż miesiąc, więc plotki zaczynają się potwierdzać. Wraz z tą aktualizacją w Centrum Sterowania pojawi się skrót do uruchamiania tranferu danych sieci komórkowej. Kolejną nowością będzie wsparcie dla nowszych procesorów i wersja Alpha asystentki głosowej Microsoftu dostępna dla większej ilości krajów.

IMG_0118

Więcej dowiemy się w momencie pojawienia się aktualizacji, ale już teraz jest na co czekać. Konkurenci, jeżeli chodzi o asystentów głosowych byliby daleko w tyle, jeżeli rzeczywiście Cortana uzyska wsparcie dla naszego, rodzimego języka.

Źródło: wmpoweruser.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek