Krzysiek Borek18.11.2015
Cyanogen na bardzo tanich smartfonach, a wersja bazująca na Marshmallow pod koniec roku

Cyanogen Inc. ma zamiar przejąć schedę po niezbyt udanym programie Android One, który był inicjatywą rozpoczętą przez Google, pozwalająca na zakup taniego smartfonu z częstymi aktualizacjami oprogramowania, jak w przypadku rodziny Nexusów.

Obecnie współpracują oni z wieloma producentami na świecie, co powinno pozwolić na wprowadzenie wielu smartfonów w cenie do 75$, które będą się cechowały ponadprzeciętną wydajnością i regularnym aktualizacjami.

Wszystkie z nich będą pracować na podstawie CyanogenOS13, bazującego na Androidzie 6 Marshmallow, który pojawi się w przyszłym roku, a CyanogenMod 13 pojawi się wcześniej. Prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego.

1

Każde z urządzeń zyska wiele nowych wersji Androida, w końcu to samo miało w zanadrzu Google ze swoim programem Android One, mam tylko nadzieję, że Cyanogen i ich wspólnicy się z tego wywiążą lepiej.

Zostaną przygotowane specjalne SDK, pozwalające na tworzenie aplikacji systemowych (zależne od producenta i regionu), aby upewnić się, że nie ma tych samych na każdym urządzeniu mobilnym. W większości przypadków smartfony z Androidem posiadają dwie przeglądarki witryn internetowych, a nie jedną, dwie aplikacje muzyczne, kalendarze i wiele innych.

Warto nadmienić, że Cyanogen to nie tylko relatywnie tanie urządzenia. Ich oprogramowanie obecnie zasila produkty takich producentów jak Yu,ZUK,Wilefox, BQ i Smartfren.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek