Krzysiek Borek11.06.2016
Cyanogen OS 13.1 z platformą MOD dostępny dla OnePlus One

Związek Cyanogen z OnePlus nie przetrwał próby czasu, co nie zmienia faktu, że pojawiają się kolejne wersje oprogramowania dla pierwszego zabójcy flagowców.

W kwietniu pojawił się dla niego CyanogenMod 13.1 bazujący na Androidzie Marshmallow, a od wczoraj można pobierać Cyanogen OS 13.1 z niedawno zaprezentowaną platformą MOD.

Założenie jest proste, producenci urządzeń mobilnych mogą tworzyć własne modyfikacje dla systemu operacyjnego, które odróżnią jeden model od innego. CyanogenMod to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli chodzi o czyste oprogramowanie, a Cyanogen OS będzie w stanie zaoferować różnorodność znaną z nakładek bardziej znanych producentów.

Autorzy nazywają to erą post-app, co oznacza, że nie trzeba wrzucać wielu aplikacji, aby wprowadzić nowe funkcje do oprogramowania. Zazwyczaj wszystko zaczyna się na zmianie programu uruchamiającego, a kończy na dedykowanych aplikacjach, z których mało kto korzysta. Każdy producent może sam dodać wykonaną przez siebie modyfikację, ponieważ będzie mieć szerszy dostęp do systemu operacyjnego, ponadto modyfikacje mają być instalowane tak samo, jak aplikacje.

Cyanogen-OS-13-1_skype

Pierwszym urządzeniem mobilnym korzystającym z platformy MOD będzie OnePlus One, więc na ekranie blokady użytkownik będzie mógł przejrzeć najważniejsze tweety z Twittera, dzwonić na Skype’a bezpośrednio z dialera, używać Cortany do robienia zdjęć, OneNote będąc w aplikacji do pisania maili lub wiadomości i Hyperlapse do tworzenia wideo.

Oprócz podglądu Twittera większość modyfikacji należy do Microsoftu, ale o tym opowiem kiedy indziej. Najważniejsze, że wreszcie każdy producent z osobna będzie mógł dodać coś od siebie i oprogramowanie nie będzie wszędzie takie samo.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    taki z niego zabojca ze firma juz prawie bankrutuje