Krzysiek Borek23.02.2016
Cyanogen we współpracy z Microsoftem zaprezentował platformę „MOD”

Zespół Cyanogen od dawna był znany z przygotowywania oprogramowania dla zaawansowanych użytkowników, które pozwalało na odpowiednią konfigurację. Jednak dzięki prezentacji platformy „MOD”, firma bierze sprawy w swoje ręce i wprowadza zupełnie nowy poziom modyfikacji Androida.

Programiści uzyskają dostęp do części systemu operacyjnego, które wcześniej nie były dostępne, obejmuje to systemowy dialer i wiele innych. Wszystko to dzięki specjalnym API przygotowanym przez firmę, pozwolą one na wprowadzanie nowych modyfikacji do Androida, co programistom pozwoli na lepszą integrację aplikacji, funkcji i usług w CyanogenOS.

Skype-cyanogen-mod

Partnerem w tej kwestii jest nie kto inny, jak Microsoft, który sam przygotuje parę modyfikacji, które pozwolą lepiej zintegrować ich usługi. Modyfikacja Skype wprowadza go bezpośrednio w systemowy dialer, podczas gdy OneNote pozwoli na robienie notatek podczas prowadzenia rozmowy. Jednakże, najlepszy według mnie jest TrueCaller, który filtruje wiadomości, ograniczając spam do minimum.

cyanogen-mod-one-note-mod

Platforma MOD zostanie wprowadzona na wszystkie urządzenia działające na podstawie Cyanogen OS 13, ale dopiero w przyszłym miesiącu.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Schabowy

    No to właśnie nastał koniec Cyana dzięki Microshitowi.

    • krzysiekb92

      Dla mnie wyglada to na możliwość porzucenia usług Google o czym od dawna mówili przedstawiciele.