Krzysiek Borek13.03.2017
Cydia Extender – instalacja aplikacji spoza App Store bez Cydia Impactor

Dawno temu informowaliśmy was o pracach Saurika (autora Cydii) nad narzędziem, które pozwoli sprawniej instalować aplikacje spoza App Store.

Po wielu miesiącach prac pojawił się program Cydia Extender, który instalujecie przez Cydia Impactor.

Początkowo autor sądził, że każdy będzie mógł ponownie przepisywać certyfikaty używalności aplikacji, aby nie instalować ich co tydzień. Niestety obecnie Cydia Extender współpracuje wyłącznie z kontami deweloperskimi Apple.

To the extent to which this project was potentially exciting, it essentially became a complete failure five minutes after release, so I’m just going to go to bed and leave it all very vague :/. (Maybe someone else will determine a way in which it is useful ;P.)

Notably, this is not the solution previously in development which aims to addressing the hassle of needing to resign yalu with Cydia Impactor every seven days.

Yes, (and note that Cydia Extender is not the aforementioned thing I wanted to build that got overly delegated to someone more qualified than me who got codenamed „Voldemort”, but then seems to have languished and has ended up back on my todo list as of last week, but then rapidly got blocked on something I need from Voldemort).

Extender pozwala na instalacje aplikacji bezpośrednio na urządzeniu mobilnym za pomocą komendy Otwórz w Extender, która jest dostępna w mobilnej wersji Safari. Szkoda, że aplikacja działa wyłącznie z kontami deweloperskim, ale na Reddicie widziałem instrukcje pozwalającą używać aplikacji każdemu użytkownikowi.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Baba

  Chlopie pisz po polsku bo nikt twoich postow nie rozumie do konca i przestan urzywac translatora

 • kolo

  Witam. Ostatnio nie śledzę w mediach tematu jailbreaka. Czy ktoś
  mi więc powie czy można już ze spokojem zjailbreakować ip 7? Pozdrawiam

  • Sibul

   Jest, ale wczesna beta4-1 na IP7 JB na 10.1 Stabilny jest od beta 6. Podobno niestabilny, ale ktoś kto próbował na IP 7 może się wypowie.
   Testowałem wczesną betę JB i restartował się z byle powodu…

   • Kolo

    Mam jeszcze 10.1.1.

 • Sibul

  Mama u siebie z tego co zrozumiałem służy do podpisywania aplikacji. Instalacja jest z repo, a potem instalujemy resztę, czyli biblioteki i app przez terminal.
  Ciekawostka jest taka, że tworzy VPN i podpina się do niej po uruchomieniu aplikacji. Wywołuje odpowiednie ip wewnętrzne z sieci i jak impactor podpisuje app.
  Fajne, zobaczymy jak się sprawuje z czasem.