Krzysiek Borek20.07.2015
Cydia Impactor – usunięcie Jailbreak bez konieczności aktualizacji iOS

Saurik, twórca Cydii wydał ostatni interesujące narzędzie nazwane Cydia Impactor. Pozwala ono na usunięcie Jailbreak bez potrzeby aktualizacji iOS do wyższej, niekompatybilnej z nim wersji.

Macie wrażenie, że są podobne narzędzia? Wcale się nie mylicie, jednakże Semi-Restore, czy iLEX RAT mają inne zadanie, a Cydia Impactor usuwa Jailbreak bezpośrednio na urządzeniu bez podpinania go do komputera.

cydia-impactor-icon

Narzędzie okaże się przydatne w momencie sprzedaży iUrządzenia, ponieważ usuwa całą zawartość iGadżetów bez potrzeby odtworzenia iOS. Odtworzenie iOS oznacza aktualizację do najnowszej obecnie dostępnej wersji oprogramowania układowego, Cydia Impactor pozwala użytkownikowi pozostać na obecnej wersji iOS, która nadal pozostaje kompatybilna z Jailbreak.

Pamiętajcie, że Cydia Impactor jest obecnie w fazie beta, rozszerzenie pobierzecie przy pomocy Cydii. Zanim zaczniecie z nim zabawę, radzę wykonać kopię zapasową urządzenia przez iTunes lub iCloud bezpośrednio na nim.

Kompatybilne urządzenia mobilne Apple:

  • iPhone: 6 Plus,6,5S,5c,5,4S
  • iPad: Air 2,Air,mini 3,mini z wyświetlaczem Retina,mini, 4,3,2
  • iPod: Touch 5gen

Niestety Cydia Impactor nie jest obecnie kompatybilny z iPodem Touch 6gen, ponieważ dla tego modelu nie pojawiły się jeszcze aktualizacje przez OTA. Niedługo postaramy się zamieścić instrukcję wyjaśniającą cały proces usunięcia Jailbreak za pomocą Cydia Impactor.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek