Krzysiek Borek11.02.2016
Czego możemy się spodziewać po tegorocznej Moto X?

Ostatnio miałem przyjemność testować Moto X Style i to naprawdę genialny smartfon, choć został wydany w ubiegłym roku. W tym powinna pojawić się kolejna generacja Moto X, która powinna zadebiutować podczas tegorocznych wakacji.

Data debiutu i cena

Obecnie nie mamy szczegółowych informacji związanych z datą debiutu na rynku mobilnym. Poza tym sprzęt powinien pojawić się w wakacje lub wczesną jesienią, ale poprzednie generacje pojawiały się w różnych przedziałach czasowych, więc ciężko wyrokować dokładną datę.

Screenshot 2016-02-08 at 15.12.24

Moto X Style w momencie rynkowego debiutu kosztowała 2299 zł, choć cena następcy może wzrosnąć, choć nie powinniśmy się tym martwić, powinna być niższa względem sztandarowych modeli konkurencji.

Specyfikacja techniczna

W kwestii układu scalonego Lenovo powinno zastosować Snapdragona 820, a ostatnie zdjęcia pokazują, jak sprzęt będzie wyglądał wewnątrz, wliczając w to mały radiator, który powinien pomóc w chłodzeniu nowego SoC Qualcomma.

Screenshot 2016-02-08 at 15.12.15

W tym roku wszystkie modele będą miały co najmniej 5 – calowe wyświetlacze, ale z drugiej strony może skończyć się na większym. To po prostu minimum, od którego można zacząć, w końcu Moto X Style ma wyświetlacz o przekątnej 5,7 – cala, a X Force ma 5,4 – cala, więc tegoroczny model powinien wylądować między nimi w kwestii rozmiaru ekranu.

Wzornictwo

Dawno temu publikowaliśmy zdjęcie tylnego panelu Moto X (2016), który wskazuje na obudowę unibody wykonaną tylko i wyłącznie z aluminium. Z tyłu łatwo dostrzec moduł aparat, a zaraz pod nim diodę doświetlającą (nie są oddzielone).

moto-x-2016-heatpipe-w782

Kolejną nowością będą (prawdopodobnie) głośniki stereofoniczne umieszczone z tyłu, poza nimi widać również przyciski regulacji głośności (oddzielone) na prawej krawędzi, a nad prawdopodobnie przycisk zasilania/blokady.

moto-x-2016-metal-body-w782
Logo umieszczono w mniej, więcej tym samym miejscu, co u poprzedników, a jego rozmiar odpowiada rozmiarowi modułu aparatu. Warto nadmienić, że logo jest płaskie, a nie wgłębione w obudowę jak wcześniej.

Funkcje

Chen Xudong jasno dał do zrozumienia, że większość tegorocznych urządzeń z serii Moto dostanie czytnik linii papilarnych, więc Moto X powinna go dostać, biorąc pod uwagę, że to sztandarowy model producenta.

Źródło: androidpit.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek