Krzysiek Borek05.01.2015
Czego spodziewać się po Apple w bieżącym roku?

Ubiegły rok w wykonaniu Apple był zadowalający. W końcu wydali większego iPhone’a i wkroczyli na rynek phabletów. Pokazali również Apple Watch, a co nas czeka w tym roku?

Apple Watch

iW5

Urządzenie naręczne pokazano razem z nowymi modelami iPhone’a. Data debiutu została oznaczona, jako początek bieżącego roku. Pojawią się rożne warianty, jeden dla osób aktywnie spędzających czas, a drugi dla zwykłych zjadaczy chleba. Obydwa będą różnić się ceną, a cena wyjściowa to 349$. Jeżeli chodzi o debiut inteligentnego zegarka Apple to przytoczona przeze mnie data dotyczy tylko i wyłącznie Stanów Zjednoczonych, niewiadomo co z innymi krajami.

349$ to cena wyjściowa, każdy z wariantów zapewne będzie się nią róznił. Mam nadzieję, że niedługo Apple poda datę debiutu urządzenia i ceny.

Watchkit i natywne aplikacje dla Apple Watch

W momencie prezentacji zegarka, gigant z Cupertino wydał odpowiednie narzędzia dla deweloperów.Pozwolą one nie tylko na tworzenie aplikacji, ale również na interakcje pomiędzy interfejsem i aktywnymi powiadomieniami. Aplikacje przechowywane są na iPhone i w czasie rzeczywistym aktualizują to , co dzieje się na wyświetlaczu Apple Watch. Pod koniec bieżącego roku powinniśmy ujrzeć natywne aplikacje dla zegarka Tima Cooka i spółki.

iPhone 7/6s

iP6.onetech.pl

Co roku, we wrześniu producent z Cupertino pokazuje światu kolejnego iPhone’a. Tym razem będzie podobnie i pewnie ujrzymy model 6s. Jednakże prawdopodobnie obok modelu z 4,7-calowym wyświetlaczem i phabletem pojawi się coś dla zwolenników minimalizmu. Mam na myśli model z 4-calową przekątną wyświetlacza , który miałby się nazywać iPhone 6s mini.

iOS 9

iOS8

Jak, co roku, w Czerwcu Apple zaprezentuje kolejną wersję iOS. To na pewno się wydarzy. Mam nadzieje, że tym razem panowie w Cupertino wyciągną wnioski i dostarczą bardziej zoptyamlizowane i pozbawione błędów oprogramowanie. Po co nam nowe funkcje, skoro oprogramowanie będzie sprawiać problemy?

OSX 10.11

OSX11

Wraz z wydaniem kolejnej wersji iOS nie można zapomnieć o OS X. Prędzej, czy później na pewno pojawi się następca OS X Yosemite. Na ten moment nie ma żadnych informacji na ten temat. Prawdopodobnie system zobaczymy na kolejnym WWDC, a jego wydanie nastąpi w październiku.

iPad Pro

iPad (2)

Ostatnimi czasy nie milkną echa o wydaniu iPada z jeszcze większą przekątną wyświetlacza. Producent ma nadzieje, że trafi tym modelem w firmy i nieco na nich zarobi. Produkcja urządzenia powinna zacząć się w 2gim kwartale bieżącego roku. Model Pro będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 12,2 lub 12,9 – cala, procesor A9, 4 głośniki i inne nowości.

Nie zapominajmy o dotychczasowych modelach tabletów, pewnie zostaną one po raz kolejny zaktualizowane.

12 – calowy MacBook Air Retina

macbook_air_2013_3-800x270

To kolejne urządzenie owiane mgłą tajemnicy. 12 – calowy MBA ma być cieńszy od obecnego i posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 2304×1440 pikseli i wiele innych nowości. Jego produkcja powinna rozpocząć się w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Zewnętrzny monitor 5K

W ubiegłym roku byliśmy świadkami wyprodukowania iMaca z 27″ ekranem o rozdzielczości 5K. Niestety, nie służy on, jako zewnętrzny monitor, jak większość urządzeń z tej serii. Prędzej, czy później Apple naprawi ten błąd i wyda odpowiedni wyświetlacz. Będzie on komaptybilny z Mac Pro i MacBookami.

MacBooki z procesorami z serii Broadwell

MacBook

Na początku lub w połowie bieżącego roku ujrzymy kolejne modele MacBooków. Będą wyposażone w nowsze procesory Intela (14nm proces technologiczny). Nie tylko będą wydajniejsze, ale zwiększy to żywotność baterii.

Telewizja

iTv1

Obecnie mamy Apple TV, ale od dłuższego czasu pojawiają się plotki o pracy Apple nad telewizorem. Obecnie nic nam niewiadomo na ten temat i być może coś się zmieni. Ewentualnie Apple powinno wydać nowszą wersję Apple TV.

A czego wy się spodziewacie po Apple w bieżącym roku? Dajcie znać w komentarzach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek