Krzysiek Borek11.10.2014
Części iPada Air 2 przyłapane na zdjęciach

Już niedługo będziemy świadkami prawdopodobnego debiutu iPada Air 2ej generacji. Z doniesień, które się pojawiły do tej pory dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat tabeltu Apple. Ale to nie koniec nowości.

Portal Apple.club.tw dotarł do zdjęć przedstawiających niektóre części iPada Air 2. Możemy zobaczyć, jak wygląda płyta główna, przedni panel, kabel przycisku Home i przycisku regulacji głośności. Kabel odpowiedzialny za działanie przycisku Home ma miejsce przeznaczone na czytnik linii papilarnych (Touch ID).

ipadair2ac2-800x600

Przycisk będzie posiadał pierścień wykonany ze stali nierdzewnej. Wcześniejsze doniesienia wskazywały na wyposażenie nowych tabletów w Touch ID i, dzięki zdjęciu mamy potwierdzenie.

ipadair2ac1-800x600

Kolejne zdjęcie to płyta główna, na której znajdziemy procesor A8, pamięć RAM i inne koponenty potrzebne do działania urządzenia. Obiecnie niewiadomo, czy układ A8 w iPadzie Air 2 będzie miał wyższe taktowanie, niż w iPhone’ach 6. Możemy zauważyć, że czytnik kart SIM tym razem jest bezpośrednio na płycie głównej, w obecnym iPadzie Air to osobna część.

ipadair2ac4-800x600

Przedni panel iPada Air 2 ma dłuższy kabel połączeniowy i odpowiednio wytłoczone miejsca na Touch ID i kamerkę Facetime. Na pierwszy rzut oka panel wygląda identycznie do tego z obecnego modelu iPada Air, choć niektóre plotki wskazywały, że kolejny tablet z tej serii będzie miał wyświetlacz zintegrowany z obudową. Dzięki temu byłby cieńszy od poprzednika.

ipadair2ac5

Na koniec pozostał nam kabel od przycisku regulacji głośności, oczywiście mamy tutaj pogłośnienie i przyciszenie i coś, co przypomina mikrofon. Dzięki zdjęciu można zauważyć, że Apple prawdopodobnie zrezygnuje z przycisku wyciszenia urządzenia.

Jak już wspominałem kolejną generację iPada Air powinniśmy ujrzeć w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie zobaczymy też iPada mini Retina 2ej generacji. Dodatkowo zobaczymy ostateczną wersję OS X Yosemite, Mac mini i iMac z 27″ wyświetlaczem Retina.

Aktualizacja:

Po przybliżeniu miejsca, w którym znajduje się procesor okazuje się, że jest to układ A8X. Apple stosowało człon X w procesorze, który miał poprawione GPU. W momencie premiery iPada Air odeszłi od produkcji tych układów, ale wygląda na to, że zobaczymy kolejny. W pierwszej generacji iPada Air mamy do dosypozycji układ A7, który ma wyższe taktowanie od tego w iPhone 5S i iPadzie mini Retina.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek