Krzysiek Borek17.09.2015
Czy folie ochronne będą się „gryźć” z 3D Touch?

3D Touch wprowadzone wraz z wydaniem iPhone‚a 6S i 6S Plus na pewnym poziomie nie jest widoczne dla ludzkiego oka, wszystkie czujniki znajdują się w konstrukcji wyświetlacza i pozwalają na odpowiednie rozpoznanie siły nacisku. Podejrzewam, że większość użytkowników jest ciekawa, czy folie ochronne/szkło hartowane będzie w stanie całkowicie wyłączyć z gry 3D Touch.

Okazuje się, że bez obaw możemy nakleić folię/szkło hartowane. Phil Shiller odpowiedział na maila wysłanego przez 3DTechtronics, w którym wyjaśnił, że te akcesoria nie spowodują żadnych problemów podczas nałożenia ich na wyświetlacz.

3dt_sp

Jednakże odpowiedź dotyczy tylko i wyłącznie akcesoriów wykonanych w ścisłej współpracy z Apple. W Cupertino mają własne zasady, obejmujące produkcję tych akcesoriów, wyglądają one następująco:

  • nie może przekraczać 0,3 mm grubości
  • nie może przewodzić elektryczności
  • nie może zawierać szczelin między wyświetlaczem a folią/szkłem

Wygląda na to, że większość z nich jest obecnie kompatybilna z najnowszymi modelami iPhone‚a, co w praktyce oznacza, że spełniają one wymogi producenta z Cupertino. Ostatnia zasada to oczywista oczywistość, w innym wypadku dotykowy wyświetlacz w ogóle by nie działał. Poza tym większość dostępnych akcesoriów, chroniących wyświetlacz jest cieńszych, wszystko z powodu odpowiedniego zachowania walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Wszystkie akcesoria z certyfikatem MFI (Made for iPhone) będą kompatybilne, mam jedynie wątpliwości co do produktów firm trzecich, których jest na pęczki.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • quba

    „Wszystkie akcesoria z certyfikatem MFI (Made for iPhone) będą kompatybilne, mam jedynie wątpliwości co do produktów firm trzecich, których jest na pęczki.”
    Kabelek firmy BENKS z certyfikatem MFi bardzo często raportuje o „nieoryginalnym akcesorium”. Z foliami zatem może być różnie.