Krzysiek Borek04.05.2014
Czy można wrócić z iOS 7.1.1 do iOS 7.1 ?

We wcześniejszym wpisie mogliście się dowiedzieć o przyszłości Jailbreaka dla iOS 7.1.x. Kolejnym pytaniem poza Jailbreak jest oczywiście możliwość obniżenia wersji iOS, aby wgrać Jailbreak, jednakże nie jest to taki proste.

Ci, którzy zaczynają z JB, myślą że będą w stanie obnizyć oprogramowanie do potrzebnej wersji. Niestety to nie przejdzie, wszystko z powodu tego, że Apple przestaje podpisywać aktualizacje z momentem wydania najnowszej. Wszystko to właśnie z powodu Jailbreak, gigant z Cupertino nie podpisuje też starszych wersji oprogramowanie, nie jedynie 7.x.x. W wyniku czego nie można powrócić do wcześniejszej wersji,aby wykonac Jailbreak.

Apple uskutecznia to od dłuższego czasu, jedna z grup developerskich postanowiła wyjaśnić ten proceder :

„Starting with the iOS5 beta, the role of the “APTicket” is changing — it’s being used much like the “BBTicket” has always been used. The LLB and iBoot stages of the boot sequence are being refined to depend on the authenticity of the APTicket, which is uniquely generated at each and every restore (in other words, it doesn’t depend merely on your ECID and firmware version…it changes every time you restore, based partly on a random number). This APTicket authentication will happen at every boot, not just at restore time. Because only Apple has the crypto keys to properly sign the per-restore APTicket, replayed APTickets are useless.

This will only affect restores starting at iOS5 and onward, and Apple will be able to flip that switch off and on at will (by opening or closing the APTicket signing window for that firmware, like they do for the BBTicket)”

Ale nie martwcie się nadal można obnizyć wersję iOS mając iPhonea 4 i pliki SHSH z danej wersji iOS. Bez plików SHSH niestety nic nie wskóramy. Od jakiegoś czasu w sieci jest bardzo cicho i nie słyszy się, że ludzie odpowiedzialni za JB, mieliby pracować nad downgrade`m do wczesniejszych wersji iOS, to by było coś gdyby ktoś znalazł na to metodę, wtedy szansa na Jailbreak ich urządzenia byłaby większa.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek