Krzysiek Borek14.07.2015
Czy można zarobić na sprzęcie z Androidem?

Większość konsumentów w przeszłości porzuciło Nokię i BlackBerry, ponieważ korzystali z przygotowanych przez siebie systemów operacyjnych, którym było daleko do Androida.

Obydwaj producenci nie mieli lekkiego życia i ich dochody malały, tak samo jest obecnie z Androidem. Wygląda na to, że ciężko zarobić na produktach z zielonym robocikiem na pokładzie.

Wall Street Journal dotarł do danych z badań Mike`a Walkleya, z których wynika, że Apple w pierwszym kwartale bieżącego roku uzyskało 92% zysków ze sprzedaży smartfonów, rok temu w tym samym okresie wynik wynosił 65%. Wynik bezpośredniego giganta z Cupertino, Samsunga nie napawa optymizmem, tylko 15% zysków ze sprzedaży, rok temu było to 30%, więc lider rynku urządzeń zanotował spadek.

Reszcie producentów nie wiedzie się za dobrze, Microsoft znalazł się pod kreską, z wynikiem -4%, czyli musieli dołożyć do interesu. Wyniki Lenovo i HTC wcale nie są lepsze, choć BlackBerry z wynikiem na poziomie 0% to idealny kontrast dla dwóch, ważnych producentów urządzeń mobilnych na Androidzie.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek