Krzysiek Borek09.06.2014
Czy powinniście zrezygnować z Jailbreak i zainstalować betę iOS 8?

Niedawno Apple wydało wersję testową swojego najnowszego oprogramowania. Nie milkną głosy zainteresowanych czy powinni oni porzucić Jailbreak na rzecz zaspokojenia swojego zainteresowania.

Jak wszyscy wiecie przeprowadzając aktualizację nie będziemy mogli powrócić do poprzedniej wersji iOS. Co za tym idzie stracimy Jailbreak. Zanim przejdę do meritum sprawy, pragnę przypomnieć, że dostep do wersji testowej mają jedynie developerzy.

Skupię się tutaj na dwóch możliwościach.

01. Mamy jedno urządzenie z iOS

Złota reguła polega na tym, że nie instalujemy wersji testowej na glównym urządzeniu z którego korzystamy na codzien. Testowe oprogramowanie zazwyczaj ma sporo błędów, jest niestabilne i aplikacje nie są przez nią wspierane. Wielu developerów o tym mówi. Jednakże mając Jailbreak, większość z nowości jakie posiada nowy OS, mamy na wyciągnięcie ręki. Scenowi developerzy już wcześniej dodawali nowe rozszerzenia, ktore daja Nam dostep do możliwości nowszych systemów. Nie widzę, żeby miało się to zmienić.

Tak więc nie polecam wgrywania bety na nasze główne urządzenie, po paru dniach zajawki, będziecie chcieli wrócić do starszej wersji systemu. Będzie nim 7.1.1, na którego nie ma Jailbreaka.

02. Mamy więcej, niż jedno urządzenie z iOS

Mając więcej urządzeń, możemy śmiało wgrać wersję testową najnowszego iOS. Obecnie posiadam iPhone`a 4S i iPada 3 generacji, do testów nowego oprogramowania wybrałem tablet. Nie zastanawiałem się nad konsekwencjami, w końcu z tabletu nie dzwonie i nie nosze go ze sobą na codzień, jak iPhone`a. W ten sposób mogę sprawdzić, jak działa nowy system i nadal mieć Jailbreak, ale na innym urządzeniu.

Nie zapomnijcie, że po aktualizacji wiele z obecnych aplikacji może przestać działać, więc jeżeli nie chcemy iOS 7.1.x to utkniemy na iOS 8, przynajmniej dopóki nie będzie Jailbreaka.

Biorąc to wszystko pod uwagę wybór i tak w dużej mierze należy do Was. Ale zawsze dobrze jest spojrzeć na wady i zalety tego wyboru zanim dokonamy decyzji.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek