Krzysiek Borek15.03.2016
Czy to rzeczywiście iPhone 7 Plus z dwuobiektywowym aparatem i złączem Smart Connector?

Podobno na Chińskim portalu Bastille Post pojawiło się pierwsze zdjęcie prezentujące iPhone’a 7 Plus w pełnej krasie. Dzięki niemu możemy zobaczyć, w co wyposaży go Apple.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzanie aparatu z dwoma obiektywami, które są obok siebie (w tym samym miejscu, co jeden). Tym razem obiektywy również wystają z bryły urządzenia i obydwa wyglądają jak pastylka. Wygląda to lepiej niż na renderach, które ostatnio widzieliśmy.

iphone-7-leaked-bastille

Obecnie nie wiemy, czy oba iPhone’y 7 dostaną takie połączenie, choć wydaje mi się, że jedynie większy model skorzysta z tej nowości, jeśli jest prawdziwa. Z drugiej strony wygląda na to, że jeden z modeli będzie miał wtopiony aparat w obudowę i nie będzie już wystawał.

Obok aparatu można zauważyć mikrofon i dwutonową diodę doświetlającą wprowadzoną po raz pierwszy w modelu 5S.

fv_iphone_7_render_top

Fugi dla anten również są obecne, ale występują jedynie w skrajnych punktach na górze i dole obudowy.

fv_iphone_7_render_bottom

Nie można zapomnieć o trzech, charakterystycznych kropkach, które wyglądają jak złącze Smart Connector wprowadzone początkowo w iPadzie Pro, może ono przenosić dane i zasilanie, co pozwala na korzystanie z nowych akcesoriów. Na ten moment nie wiemy, do czego zostanie użyte.

Nawet Feld&Wolk pracuje nad zmodyfikowaną wersją iPhone’a, więc pochwalili się własnymi renderami, które zdecydowanie nawiązują do sprzętu ze zdjęcia. Jednakże są one wyższej jakości, więc lepiej obrazują zmiany, jakie mogą zajść w najnowszym modelu. Od razu można zauważyć części w tych samych miejscach, a dodatkowo mamy wgląd w jedną z owalnych części na dolnej krawędzi, która być może jest głośnikiem,ale bliżej jej do kolejnego mikrofonu.

Według badań Feld&Wolk wierzy, że obydwa iPhone’y 7 mogą dostać aparat z dwoma obiektywami, w przeciwieństwie do przecieków, które mówią o jej obecności jedynie w modelu 7 Plus. Ponadto grubość sprzętu ma wynosić 6,1 mm (nie biorąc pod uwagę wybrzuszenia spowodowanego aparatem), więc w tej kwestii sprzęt będzie nawiązywać do iPoda Touch 6gen.

Niestety, wygląd 7 nie zmieni się diametralnie względem modeli 6s i 6, więc rozmieszczenie przycisków/portów pozostanie bez zmian. Zdjęcie, które wyciekło, nie pokazuje dolnej krawędzi, więc obecnie ciężko stwierdzić, czy Apple pozbyło się standardowego gniazda słuchawkowego i skorzysta jedynie z portu Lightning.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek