Krystian12.02.2014
Czy Windows Phone zmiecie inne systemy z rynku?

W ostatnich latach Android notuje większe wzrosty niż iOS, czy jakikolwiek inny system operacyjny na świecie.

W tej chwili Android posiada 48,5% rynku, jeżeli dołączymy do tego urządzenia z systemem iOS okaże się, że jest to już 95,7%. Pozostałe miejsca należą do Windows Phone oraz nieistotny plankton.

wykres

Na podstawie tych danych widać, że Windows Phone jest na trzecim miejscu, wprawdzie jego użytkowników jest 6x mniej niż iOS, oraz aż 26x mniej niż Androida.

Co jest jednak istotne, to właśnie Windows Phone zbiera aktualnie największe wzrosty, spokojnie przebijając tym i Adnroida i iOS. Jeżeli będzie się w takim tempie rozwijał przez następne lata może się okazać, że w końcu wyląduje na drugiej pozycji.

Co jest jednak najważniejsze w tym wszystkim, to postawienie sobie pytania co z tego? Tak na prawdę ilość tych urządzeń powstaje tylko i wyłącznie dzięki modelom low-end. Tanim, dorzucanym za złotówkę do abonamentu za 40zł, podpisanym na 24 miesiące. Apple może być na 2 miejscu tabelki, może być na 3, 4, 5 czy nawet 10. I tak będzie czerpać ze sprzedaży największe profity i nie musi zaprzątać sobie głowy produkcją taniego telefonicznego planktonu. A jeżeli plotki się sprawdzą i pojawi się duży iPhone, to jestem pewien, że takiego wzrostu sprzedaży Apple długo potem nie zobaczy znowu.

Źródło: businesswire.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
  • Piotr

    Autor boi sie przyszłości. Pierwszy wniosek po przeczytaniu przeszłości. Tłumaczy sobie ze to nie ma znaczenia bo i tak iPhone sie sprzeda. Cieżko sie z tym nie zgodzić. Ale Windows Phone 8 przepraszam bardzo działa na najtańszej Lumi niemal tak samo jak na Topowej. Rozumiem tej niechęci do M$ ale nie oszukujmy sie. Aktualizacja do 8.1 ma wnieść naprawdę wiele. Kolejna sprawa. Kafelki są bardziej eleganckie niż te ikony w iOS7. WP w Polsce jest bardzo popularny i staje sie coraz lepsza alternatywa dla iOS i Androida. Nie wykluczam w przyszłości zmiany systemu.

  • Kuba

    Normalnie rozwalają mnie takie „analizy”. Rolls Royce w Polsce zanotował 100% wzrost sprzedaży. W zeszłym roku sprzedał 5 samochodów, w tym 10. Za parę lat przy takim tempie wzrostu wszyscy będziemy jeździli Rolls Royce-mi. Niech Skoda, Fiat i Citroen schowają się ze swoimi dziesiątkami tysięcy sprzedanych aut. Rolls Royce ma największy wzrost sprzedaży i zmiecie całą konkurencję z rynku.
    Żałosne…
    Panowie „redaktorzy” piszcie z sensem, albo wcale nie piszcie.