Krzysiek Borek08.08.2016
„Czyste” płyty główne iPhone 7 sfotografowane

Dzieli nas zaledwie miesiąc od premiery nowych urządzeń mobilnych Apple, a na portalu społecznościowym Weibo udostępniono zdjęcia płyty głównej, która znajdzie się w iPhone 7.

Na ten moment nic na niej nie ma i ciężko zgadnąć, gdzie zostaną umieszczone kluczowe komponenty, choć niektóre miejsca wskazują, gdzie pojawi się układ scalony i tacka na kartę nanoSIM.

Apple ma zastosować układ scalony A10 wykonany w 10nm procesie litograficznym. Jego jednym dostawcą będzie TSMC. Wygląda na to, że A10 będzie miał takie same rozmiary, jak A9 jednak nowy układ znajdzie się wyżej na płycie głównej, a między nim i tacką na karty SIM znajdzie się miejsce dla nowego komponentu.

iphone_7_logic_front iphone_7_logic_back

Niedawno na Weibo pojawiło się też zdjęcie prezentujące tackę SIM dla dwóch kart, ale dzisiejsze zdjęcia pokazują, że nadal będziemy korzystali z jednej.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Piotr Szymczak

  chyba że 7plus dostanie tackę na 2 karty sim :>?

  • Nie wierze ;-) wprowadza to jak pojawi się eSIM, najwcześniej, i o ile w ogole ;-)

 • I jak zwykle to Wasze wróżenie z fus jest jak przepowiednie pijanej cyganki

  • Danax

   Krzysiek Borek utrzymuje ruch na tym serwisie tłumacząc każdą plotkę z zagranicznych serwisów IT. Musi to robić. Za to mu płacą. Inaczej byśmy tu nie weszli, nie czytali, nie komentowali, serwis nie miałby wejść, nie miałby kasy z reklam a Krzychu straciłby pracę. Tak więc musi pisać.