Michał17.04.2014
DataMan Pro, czyli jak kontrolować pakiety internetowe – recenzja aplikacji

Gościnny wpis Dawida Liwskiego.

Kilka miesięcy temu zmieniłem taryfę u operatora. „Więcej za mniej” – do takiego wniosku można było dojść porównując moją poprzednią ofertę do tej nowej.

Toteż długo nie zastanawiałem się nad zmianą i rzeczywiście – za mniejsze pieniądze otrzymałem większy pakiet danych, więcej minut i nielimitowane wiadomości… Niestety, byłoby zbyt kolorowo, gdyby to była prawda. Pakiet danych rzeczywiście był tańszy, ale taki sam (co do megabajta) kończył się dwa razy szybciej. Nagle zacząłem więcej pobierać? Nie… a może jednak? Tylko jak to sprawdzić? Rozwiązaniem tego problemu okazał się program DataMan Pro i to o nim będzie ten krótki artykuł.

DataMan Pro monitoruje ruch danych E/3G/LTE i Wi-Fi i przedstawia go w kilku formach. Na początku wprowadzamy niezbędne informacje – ilość MB/GB w naszym pakiecie, czas odnawiania (dziennie, tygodniowo, miesięcznie), konkretny dzień odnowienia (np. 1. dzień miesiąca). Jeśli już wykorzystaliśmy jakąś część pakietu – to również można uwzględnić.

Program umożliwia sprawdzenie przesyłu danych w danym dniu, w danej godzinie, dla danej aplikacji, a nawet w danym miejscu. Wszystkie funkcje sprawdziłem i działają bezbłędnie – DataMan rozgraniczył 3G i Wi-Fi, zlokalizował mnie na mapie i w efekcie wiedziałem, że dziś w tym miejscu o godzinie 8:00 wykorzystałem 79 KB z pakietu i 9,9 MB przez Wi-Fi.

DataManPro.onetech.pl

Ekran główny programu jest bardzo przejrzysty. Tutaj również mamy do wyboru kilka opcji – od najbardziej minimalistycznej (mało szczegółowej) do najbardziej rozbudowanej – z większą ilością informacji. Możemy również wybrać czcionkę i motyw kolorystyczny – a jest ich trochę.

DataManPro1.onetech.pl

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje – DataMan Pro wyświetli procentowe zużycie pakietu w formie plakietki na ikonie, wyświetli powiadomienie, jeśli przekroczymy wyznaczoną przez ilość zużytych megabajtów, zliczy też dane modemu. Wszystko obsługujemy charakterystycznymi dla iOS 7 gestami. Natomiast jeśli się pogubimy – wystarczy potrząsnąć, a program wróci do ekranu początkowego.

DataManPro2.onetech.pl

Natomiast jeśli chodzi o operatora – na szczęście po ich stronie wszystko jest w porządku, to ja nieumyślnie pobierałem dane – i dzięki DataMan byłem w stanie to zweryfikować.

DataMan Pro kosztuje 4,49 €. Po dłuższym czasie korzystania z tego programu mogę go z czystym sumieniem polecić.

DataMan Pro
Cena: 27,99 zł
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz