Krzysiek Borek08.10.2015
DeleteForever – szybsze usuwanie zdjęć

Być może nie wiecie, że po usunięciu zdjęcia z Rolki aparatu wędruje ono do ostatnio usuniętych na 30 dni i nie zostaje trwale usunięte. Dopiero po usunięciu go z kolejnego folderu pozbywamy się zdjęcia na dobre, jednakże mając Jailbreak można użyć rozszerzenia DeleteForever i usuwać je od razu.

Po zainstalowaniu wtyczki będziemy mogli usuwać zdjęcia bezpośrednio z rolki aparatu i nie będą wędrować do ostatnio usuniętych, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadal tam były. DeleteForever pozwala nam na wybór podczas usuwania wybranych zdjęć.

Po wybraniu zdjęć do usunięcia pojawi się menu kontekstowe, gdzie wybieramy bezpośrednie usunięciu lub przeniesienie do dobrze znanego wam już folderu. Po wybraniu bezpośredniego usunięcia, zdjęcie nie zostanie tymczasowo zapisane na iUrządzeniu.

deleteForever

DeleteForever nie ma żadnych dodatkowych ustawień, więc możemy z niego korzystać zaraz po zainstalowaniu. Obecnie rozszerzenie nie jest dostępne w żadnym domyślnym repozytorium Cydii i musimy dodać nowe, aby móc pobrać wtyczkę. Po dodaniu repozytorium http://repo.ioscreatix.com/ możemy wpisać nazwę wtyczki, a potem ją pobrać.

Miejcie na uwadze, że usuwacie zdjęcie/a na zawsze i nie będziecie mogli go/ich przywrócić. Przechowywanie zdjęć w folderze „Ostatnio usunięte” pozwala w każdej chwili przywrócić wybrane przez nas fotografie, które znowu pojawią się w „Rolka aparatu.”

Jeżeli zamierzacie wypróbować DeleteForever, dodajcie wspomniane powyżej repozytorium i podzielcie się swoją opinią na temat rozszerzenia.

Źródło: phonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek