Krzysiek Borek13.02.2015
Dell pracuje nad urządzeniami z myślą o szkolnictwie

Dell zapowiedział nową wersję Chromebooka i tabletu z serii Venue. Obydwa urządzenia zostały przygotowane z myślą o uczniach. Chromebook 11 jest już dostępny w sprzedaży za 249.99$.

Chromebook Della został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 11,6 – cala i rozdzielczości1366 x 768 pikseli, dodatkowo dostępny jest model z dotykowym wyświetlaczem. W środku znajdziemy dwu rdzeniowy procesor Intel Bay Trail M – Celeron o taktowaniu 2,16GHz. Na dane użytkownik otrzyma do dyspozycji dysk SSD o pojemności 16GB, jeżeli chodzi o pamięć operacyjną dostępne są warianty z 2 i 4GB.

Natomiast Dell Venue 10 będzie dostępny w sprzedaży dopiero na wiosnę. Po wyjęciu z pudełka można spodziewać się Androida 5.0 Lollipop. Na ten moment nie podano jego ceny, ale będzie to pierwszy tablet z certyfikatem Google Play for Education. Tablet będzie działał w pięciu różnych pozycjach, dzięki zastosowaniu dedykowanej klawiatury.

Na ten moment nie wiadomo nic o parametrach technicznych tabletu. Jednakże można się spodziewać 4 rdzeniowego procesora Intel Atom.

Źródło: androidcentral.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek