Wacław Niezgoda25.03.2015
Deweloperzy zaczynają pracować z Force Touch

Pierwsi deweloperzy zaczynają wykorzystywać w swoich programach jedną z nowych technologii zastosowanych w MacBookach Pro i nadchodzącym MacBooku.

Mowa o Force Touch w trackpadzie, Apple zdecydowało się otworzyć API trochę szybciej niż miało to miejsce w przypadku TouchID i od początku deweloperzy mogą korzystać z tej funkcji a dzięki temu, możemy z niej korzystać także i my.

Force Touch zdaje się, że zostało bardzo dobrze zintegrowane w systemie OS X Yosemite, poprzez mocniejsze wciśnięcie możemy wywołać podgląd dokumentu, podgląd mapy lub wyniki z Wikipedii, regulujemy przyspieszenie w iMovie.

inklet_force_touch

Aplikacja Inklet jest jedną z pierwszych która wykorzysta Force Touch, edycja i tworzenie obrazów ma być jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne, dzięki rozróżnianiu siły nacisku umożliwi bardziej naturalne rysowanie.

Z niecierpliwością czekam na więcej aplikacji, które w ciekawy i nieprzekombinowany sposób wykorzystają Force Touch, oraz na ruch ze strony Apple w stronę aktualizacji reszty MacBooków w stronę nowego trackpada. W jakich aplikacjach chcecie zobaczyć Force Touch i z jaką funkjonalnością?

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • antichrist

  ja chętnie w photoshopie

 • Adam

  TOuch force będzie wykorzystywany jedynie w najnowszych macach?

  • antichrist

   no do starego nie włożysz :) obecnie w 13″ pro jest z tego roku