Krzysiek Borek03.08.2015
Disk Pie – sprawdź ile masz wolnego miejsca na iUrządzeniu

Czekam na moment, gdy doczekamy się w końcu możliwości rozszerzenia pamięci iGadżetów. Choć nie wydaje mi się, żebyśmy w najbliższym czasie tego doświadczyli.

Mając mało pamięci, musimy pilnować się z tym, co trzymamy na urządzeniu, a niepotrzebne aplikacje po prostu usuwamy. Disk Pie pomoże wam w sprawdzeniu, co zajmuje najwięcej miejsca na waszym iUrządzeniu.

Aplikacja kosztuje 1,99$, a po jej instalacji na ekranie głównym pojawi się jej ikona. Po uruchomieniu aplikacji rozpocznie się skanowanie urządzenia w celu przeliczenia wolnego miejsca i podania informacji, co zajmuje najwięcej.

1

Diagram, pokazujący wolne i zajęte miejsce działa w czasie rzeczywistym podczas skanowania, a po jego zakończeniu możemy wybrać dowolne foldery, aby usunąć niepotrzebne dane. Podczas usuwania zdjęć/wideo program pozwala na ich podgląd, aby nie usunąć najważniejszy, wystarczy stuknąć na Edytuj, a potem na -.

To najprostszy sposób na sprawdzanie wolnego i zajętego miejsca na iPadzie lub innym urządzeniu mobilnym Apple, nie wspominając o możliwości usuwania danych bezpośrednio z urządzenia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Ted Wojtas

  Może wypadało by napisać skąd pobrać…?! A dwa jest też za darmo… Po co płacić?
  Czemu tego nie piszecie?

  • krzysiekb92

   Bo liczę,ze ktoś doceni ciężka prace osoby odpowiedzialnej za apke. Chyba wiadomo,ze można pobrać za pośrednictwem Cydii.

   • SIMON

    A pisales mi ostatnio, ze trolli sie nie karmi. ;)

    W kwestii tej pamieci – predzej powstanie iSD, ktore nie bedzie pasowalo do innych urzadzen.

    • krzysiekb92

     przykro mi :-(

    • Mark Bether

     Kiedyś wspomniałem, że jest fajny „pendrak” WIFI Sandiska, którym można rozszerzyć pamięć w iPhone’ach :-)
     Sam tego używam.

     • SIMON

      No spoko, ale ile czasu tak sobie porozszerzasz? 4 – 4.5 godziny i po sprawie. Dziwne to urzadzenie, w moim swiecie raczej srednio uzyteczne.

     • Mark Bether

      Działa też podczas ładowania, ale to trzeba być w pomieszczeniu z „prądem” :-)
      Dla mnie wystarczy przeważnie używam do muzyki na końcu do filmów, zdjęć. Dużym plusem jest to, że do tego mogą podłączyć się inne urządzenia (Androidy, Windowsy itp) i w ten sposób można udostępniać swoje zdjęcia czy filmy poprzez WIFI, a w tym temacie wiadomo że w Apple’u jest bardzo ograniczona polityka. Zrób zdjęcie i szybko prześlij komuś z androidem = niemożliwe. No można wysłać emailem…

     • krzysiekb92

      jak to nie potrzeba internetu? przecież WiFi to sieć bezprzewodowa, gdzie dzieli Ci internet na resztę urządzeń, jakie posiadasz w domu, czy coś mi umknęło w tym temacie?

      Przeglądać strony internetowe też mogę bez internetu? Zaprzeczasz sam soie ;)

     • Mark Bether

      Są dwa sposoby połączenia wifi z tym Sandiskiem.
      1. Można podłączyć się za pośrednictwem routera WiFi wraz z internetem.
      2. Jest jeszcze możliwość podłączenia bezpośrednio do tego pendrive’a, bo on tworzy punkt hotspot WIFI bez internetu :-)