Tomasz Kulesa09.02.2014
Dlaczego Flappy Bird znika z App Store?

Dlaczego gra przynosząca na prawdę ogromne zyski znika z App Store ot tak? Nie zastanawialiście się po co developer podał dokładną godzinę i datę jej zniknięcia? Bardzo dobra i prosta akcja marketingowa.

Informację na temat tego, że gra zniknie z App Store podawał wam wcześniej Michał w tym wpisie. Chciałem się skupić tutaj tylko i wyłącznie na decyzji o usunięciu tej prostej i denerwującej gry ze sklepu Apple. Co stanie się jeżeli tak popularna gra nagle zniknie i nowi użytkownicy nie będą mogli jej już pobrać. Wszyscy rzucą się na swojego iPhone, iPada czy iPoda żeby czym prędzej pobrać ją na swoje urządzenie i najlepiej zgrać plik.ipa na swój komputer. Zrobić jej backup w 30 miejscach i zawsze cieszyć się dostępem do swojej gierki.

Większa ilość pobrań to więcej pieniędzy dla samego twórcy, jest to bardzo sprytny chwyt marketingowy. Skoro sam autor jest już tak bardzo zmęczony wszystkimi sprawami związanymi z samą grą i szumem wokół swojej osoby to trzeba wycisnąć jeszcze maksimum ze swojej produkcji.

Trafił idealnie, swoje zarobił i teraz odsunie się w cień. Serdeczne gratulacje.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl
@thometomasz