Krystian23.12.2013
Dlaczego nie warto robić Jailbreak

Wydany wczoraj program evasi0n 7 umożliwiający wykonanie jailbreak na każdym urządzeniu z iOS 7 lub 7.1 wywołuje dużo kontrowersji. Tym razem napiszę wam czemu go nie robić.

1. Jest zabugowany.

Wiele osób skarży się na to, że ma problem z samym wykonaniem Jailbreak na swoim urządzeniu. Problem polega na zawieszaniu się urządzenia na logu Apple. Rozwiązaniem jest kompletne przywrócenie urządzenia. Grupa evasi0n 7 oczywiście pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu.

2. Aplikacje i dodatki nie są kompatybilne.

Sens robienia JB zależy głównie od tego, co możemy potem zainstalować. Niestety bardzo wiele dodatków działających z pomocą MobileSubstrate nie jest przystosowanych do iOS 7. Podczas instalacji takiego dodatku iPhone może wpaść w bootloop i ciągle uruchamiać się ponownie. Dodatkowo dodatki mogą mieć problemy w działaniu na iPhone 5S z powodu zainstalowanego w nim procesora 64 bitowego.

3. Podejrzany chiński AppStore.

Jak wspominaliśmy już poprzednio, mając ustawiony chiński język na iPhone zostanie nam zainstalowana dodatkowa aplikacja, mająca związek z fundatorami jailbreak z Chin. Mimo zapewnień grupy evasi0n7 o nieszkodliwości tego dodatku, niczego nie możemy być pewni.

4. Niedziałające aplikacje.

Wiele z aplikacji może w ogóle nie działać, co gorsza, użytkownicy często informują o problemach z programami systemowymi jak Safari czy Mail.

5. Gwarancja.

Ostatni punkt czysto teoretyczny, Apple w warunkach gwarancji zaznacza, że modyfikowanie iOS łamie warunki gwarancji i w przypadku odesłania takiego telefonu do serwisu nie zostanie on bezpłatnie naprawiony. Oczywiście w 99,99% przypadków można zrobić restore do standardowego oprogramowania, ale warto o tym pamiętać robiąc JB.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_