Krzysiek Borek30.08.2014
Dojdzie do przejęcia Cyanogen?

Znacie grupę Cyanogen, sławną z tworzenia oprogramowania bazującego na systemie Android? W tym tygodniu Cyanogen rozpoczął współpracę z Nextbit, aby zaprezentować „na prawdę dobre” urządzenie mobilne.

Zbyt długo to chyba nie potrwa, Samsung, Amazon, Yahoo i Microsoft objęli sobie za cel przejęcie Cyanogen. Wszyscy zainteresowani chcą stworzyć system Android bez wytycznych Google, Amazon używa FireOS, bazującego na Androidzie, Samsung już ma urządzenia z Androidem. Zainteresowani przejęciem Cyanogen chcą pokazać, że to nie Google jest odpowiedzialne za sukcesy systemu operacyjnego, który stworzyli.

Microsoft chciałby zastąpić wykastrowanego Androida na podejście Cyanogen, wtedy być może pojawiłoby się więcej urządzeń z tym systemem w portfolio giganta z Redmond. Yahoo przejęło ostatnio Aviate, a przejęcie Cyanogen pomogłoby w utworzeniu jedynych w swoim rodzaju aplikacji i usług , które będą dostępne.

Cyanogen zwróciło na siebie uwagę z momentem wydania OnePlus One. Rok temu dostali około 30 mln $ na rozwój firmy, kolejna „zapomoga” będzie miała miejsce w tym roku pod warunkiem, że ktoś z 4 zainteresowanych nie przejmie twórców ciepło przyjmowanego przez społeczność oprogramowania dla urządzeń mobilnych.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek