Krzysiek Borek22.08.2014
Dostawcy Apple starają się, jak mogą, aby zdążyć z produkcją wyświetlaczy do iPhone’a 6

Reuters dotarł do raportów, mówiących o problemach produkcyjnych wyświetlaczy wykorzystywanych w nadchodzącym smartfonie giganta z Cupertino. Wszystko z powodu zakłóceń w produkcji podświetlenia do nich.

Według raportu wynika, że podświetlenie do wyświetlaczy musiało zostać zmienione, w rezultacie spowodowało to opóźnienie produkcji. Z poprzednich doniesień wiemy, że Apple chciało zastosować jedną warstwę podświetlenia wyświetlacza, aby urządzenie było cienkie do granic możliwości. Niestety po zastosowaniu jednej warstwy wyświetlacz nie był tak jasny, jak zakładano, więc wrócono do dwóch warstw.

iP6_2

Przez to komplikacje Apple musiało zatrzymać produkcję wyświetlaczy do iPhone’a 6, z powodu problemu, ale od nowa rozpoczęto produkcję i miejmy nadzieję, że dostawcy wyrobią się przed debiutem urządzenia.

Z wcześniejszych doniesień dowiedzieliśmy się, że Apple zamierzało wykorzystać jedną warstwę podświetlenia (BEF) w wyświetlaczu ich najnowszego smartfonu. Dzięki temu urządzenie było cieńsze.

Prezentacja iPhone’a 6 odbędzie się prawdopodobnie 9 września, bieżącego roku, a 10 dni później smartfon pojawi się na półkach sklepowych.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek