Krzysiek Borek05.04.2017
Dotykowe wyświetlacze nie pojawią się w Makach dla profesjonalistów

Wczoraj Phil Shiller z garstką wybranych dziennikarzy podzielił się informacjami na temat nowych komputerów i odświeżonego Maka Pro.

Poza tym powiedział, że dotykowe wyświetlacze na pewno nie pojawią się w ich komputerach przeznaczonych dla profesjonalnych użytkowników.

Touch doesn’t even register on the list of things pro users are interested in talking about,” Phil Schiller toldBuzzFeed News and other publications at an Apple prototyping lab. They’re interested in things like performance and storage and expandability.

Nie zmienia to faktu, że Microsoft odniósł sukces dzięki wprowadzeniu do sprzedaży Surface Studio, który może leżeć płasko na biurku, ma dotykowy wyświetlacz i dedykowany rysik (Surface Dial). Surface Dial idealnie sprawuje się podczas płaskiego leżenia Studio, co pomaga podczas rysowania, szkicowania i wielu innych operacji.

W tym roku Apple wprowadzi nowe modele iMaków, ale obecnie nie znamy na ten temat żadnych szczegółów. Podobno tym razem doczekają się konfiguracji, które wykorzystają profesjonalni użytkownicy.

Chyba najciekawszą nowością będzie modularny Mac Pro, którego łatwiej rozbudujemy, ale boje się, że jedynie Apple będzie sprzedawać do niego komponenty, co może wiązać się z wysokimi cenami. Poza tym najnowszy Mac Pro zadebiutuje razem z nowym monitorem. W tym roku Apple zrezygnowało z wyświetlacza Thunderbolt i pozwoliło podwykonawcom wprowadzić do sprzedaży własne.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Danax

    „Chyba najciekawszą nowością będzie modularny Mac Pro, którego łatwiej rozbudujemy, ale boje się, że jedynie Apple będzie sprzedawać do niego komponenty, co może wiązać się z wysokimi cenami.”

    :) zapewne tak będzie, pomimo, że IBM 30 lat temu umożliwił modularne składaki PC.

    Ja jednak dalej czekam na nowego, taniego, dającego wymienić dysk i RAM Maca Mini. Mogę się nie doczekać. Marzy mi się komputer 20x20x5cm jako stacja robocza i komputer do gier. Największy problem to karta graficzna. Liczę na rozwój zewnętrznych kart graficznych przez eGPU lub karty graficzne w monitorach.