Michał29.05.2016
Dowolne ustawianie ikon na iOS bez Jailbreak – instrukcja

Między użytkownikami mobilnych systemów iOS i Android często dochodzi do sporów. Pomimo tego, że jestem zwolennikiem iOS, Android ma jedną rzecz, która mogłaby się przydać w systemie od Apple.

Mam na myśli możliwość umieszczenia ikony w dowolnym miejscu na SpringBoard.

W Androidzie można to zrobić bez najmniejszego problemu, natomiast w iOS musimy się troszkę nagimnastykować. Dziś opiszę Wam co należy zrobić, aby ustawić ikony w dowolnym miejscu na SprindBoard w iOS. Sposób ten nie wymaga Jailbreak.

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest przytrzymanie jednej z ikon na ekranie Waszego iPhone tak aby zaczęły drgać. Teraz należy udać się na ostatnią stronę gdzie nie ma żadnej ikony i zrobić screen (Home + Sleep).

Teraz należy udać się na stronę iempty.tooliphone.net i kliknąć na „CUSTOMIZE”. Następna czynność to wybranie opcji „CUSTOM Mode oraz Upload” i zaznaczenie screena, który przed chwilą zrobiliście.

1

Gdy screen zostanie załadowany klikacie na „Upload” i to praktycznie już wszystko. Teraz wystarczy wybrać ikonę, którą chcecie utworzyć, kliknąć na „Do ekranu początk.” i zapisać ją na SprinBoard nie wpisując przy tym nazwy.

Kolejną czynnością jest wstawienie ikony w miejsce, które wybraliście chwilę wcześniej. To wszystko.

2

Zobaczcie na screenie poniżej jaki jest efekt końcowy. Tym sposobem możecie dowolnie układać i umieszczać ikony w dowolnym miejscu na SpringBoard na iUrządzeniu bez Jailbreak.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz